Glowacki: Už nejsem schopen boxovat na nejvyšší úrovni!

Krzysztof GlowackiPolský boxer a bývalý světový šampión křížové váhy Krzysztof Glowacki přiznává, že už na ty nejlepší boxery nemá. Nicméně končit zatím nehodlá, říká polský sympaťák!

„Do sportovního důchodu se ještě rozhodně nechystám. Přemýšlím o dalších bojových i o jiných bojových sportech, ale zatím mám stále platnou smlouvu s KnockOut Promotions, takže budu boxovat. Co bude dál teprve uvidíme“. Říká šestatřicetiletý polský boxer.

„Po posledních porážkách vím, že už nejsem schopen boxovat na nejvyšší úrovni a na světovou špičku prostě ztrácím. Určitě každý neúspěch hodně bolí a zůstává ve mně na dlouho, ale takový už je život“. Přiznává bývalý světový šampión křížové váhy na stanici Polsat Sport.

„Glowka“ Krzysztof Glowacki (32-4-0, 20 KO) získal v roce 2015 světový titul organizace WBO, když v tvrdém zápase šokoval Marco Hucka a v jedenáctém kole jej knockoutoval. Pás udržel do následujícího roku, kdy jej jasně vybodoval ukrajinský šampión Oleksandr Usyk. pro Glowackiho to byla zároveň první profesionální porážka kariéry.

Krzysztof Glowacki

V roce 2018 vybojoval výhrou nad ruským bijcem maximem Vlasovem prozatímní světový titul WBO a byl na cestě znovu získat hlavní pas. To se mu však v červnu 2019 nepodařilo a v divném zápase jej ve druhém kole ukončil lotyšský boxer Mairis Briedis.

Následně se na téměř dva roky Glowacki stáhl a vrátil se až v březnu 2021 do těžkého zápasu s britským šampiónem Lawrencem Okolie. Brit v zápase jasně dominoval a Poláka ukončil v šestém kole. Loni následovala povinná výhra nad Franciscem Ruizem, kterého Glowka ukončil ve 4. kole.

Naposledy boxoval letos v lednu na galavečeru v Manchesteru, kde jej vy čtyřech kolech vyprovodil neporažený domácí boxer Richard Riakporhe. Nicméně i přes poslední neúspěchy je Glowacki v polském žebříčku druhý za Mateuszem Masternakam a ve světovém žebříčku se drží na 13. pozici.

Krzysztof Glowacki


¤ Vémola se před soubojem s Kinclem utká s Matavaem
¤ Roy Jones vs Anthony Pettis na dubnovém galavečeru
¤ Adámek se utká v odvetě s Buderou o český titul

¤ Lucie Sedláčková bude bojovat o titul WBC
¤ Filip Grznár opět na Clash Of The Stars
¤ Tváří v tvář: Kotlár vs Charvát
¤ Clash Of The Stars se vrátí 11. března
¤ Dekýš vybodoval Hunanyana a má třetí titul v řadě
¤ Beterbiev se na výhru nadřel, ale pásy obhájil před limitem
¤ Jake Paul vs Tommy Fury na konci února
¤ Šampión Ngannou opouští UFC
¤ Inoue vs Fulton o dva světové tituly v květnu
¤ Dekýš vs Hunanyan o Mezinárodní český titul
¤ Václav Sivák pojede bojovat do Ruska o titul
¤ Polák Adamek má před sebou poslední zápas
¤ Joyce vs Zhang o prozatímní světový titul WBO
¤ Hill novým šampiónem, Teixeira ukončil kariéru
¤ Prezident UFC Dana White zfackoval manželku na veřejnosti

¤ Oktagon a jeho plánované galavečery v roce 2023
¤ Bývalý UFC zápasník zavraždil v hotelu přítelkyni
¤ Felix Verdejo si možná odsedí 99 let


Proboxing TIKTOK


Mallpay Proboxing