Trenér Joshuy: Se mnou dokáže Usyka porazit!

Anthony JoshuaNovým trenérem bývalého světového šampióna těžké váhy je Derrick James, který věří, že s jeho pomocí dokáže Joshua porazit jak Usyka, tak stát se opět šampiónem divize!

„Anthony sleduje a učí se od Errola. Hodně spolu mluví a když Errol trénuje, AJ sleduje jeho přípravu a učí se vše, co může využít“. říká Derrick James , nový trenér Anthonyho Joshuy, který také vede šampióna velterové váhy Errola Spence.

„Vzal jsem tu práci, protože věřím, že mu mohu pomoci získat zpět ztracené světové tituly. Vedu dva velmi dobré leváky, takže také věřím, že bych ho mohl dovést k výhře nad Usykem. Když jsem je sledoval jak se perou, říkal jsem si, co to sakra dělá? Nyní pracujeme na malých věcech, které časem vykvetou v něco mnohem většího, uvidíte“. Dodal Derrick James.

Třiatřicetiletý „AJ“ Anthony Joshua (24-3-0, 22 KO) ztratil 25. září 2021 v Tottenhamu čtyři světové tituly WBA super, WBO, IBF a IBO, kdy prohrál na body 112:117, 112:116 a 113:115 s ukrajinským vyzývatelem Oleksandrem Usykem (20-0-0, 13 KO). Následně rozpustil svůj tým vedený trenérem Robem McCrackenem a vybral si před odvetou trenéra Roberta Garciu.

Anthony Joshua a Derrick James

Odveta se konala loni 20. srpna na galavečeru v Saúdské Arábii a ani tentokrát nedokázal skvělého ukrajinského boxera porazit. Ačkoliv Joshua boxoval lépe než v prvním duelu a dostal Usyka několikrát do nekomfortní situace tak opět prohrál na body 112:116, 113:115 a 115:113. Joshua opět vyměnil tým a pakoval se i Garcia a nově jej povede právě James.

1. dubna se vrací a soupeřem mu bude devětadvacetiletý americký boxer „989 Assassin“ Jermaine Franklin (21-1-0, 14 KO). Jermaine Franklin se loni v listopadu utkal na londýnském galavečeru ve Wembley s domácím Dillianem Whytem (29-3-0, 19 KO). Duel byl poměrně vyrovnaný a americký boxer prohrál těsně na body a poprvé tak okusil hořkost porážky v profesionálním ringu.

Anthony Joshua