Beterbiev obhájil tituly WBC, WBO a IBF!

Artur BeterbievRuský světový šampión Artur Beterbiev zůstává neporažený. Anthony Yarde bojoval jako lev ale na výhru to nestačilo a roh britského vyzývatele duel ukončil v osmém kole!

28.1.2023 – Wembley Arena, Londýn, VB
Polotěžká váha
Artur Beterbiev 🇷🇺🆚🇬🇧 Anthony Yarde
8. kolo TKO

Osmatřicetiletý úřadující šampión polotěžké váhy Artur Beterbiev (19-0-0, 19 KO) dokázal vyhrát i svůj devatenáctý profesionální duel před limitem zůstává trojnásobným šampiónem polotěžké váhy organizací WBC, WBO a IBF.

Nicméně cesta za obhajobou nebyla úplně snadná. Jednatřicetiletý britský vyzývatel Anthony Yarde (23-3-0, 22 KO) sice první dvě kola boxoval spíše z ústupu, ale poté začal rychleji kontrovat, což dělalo ruskému boxerovi problémy. Na konci pátého kola zasadil Yarde několik nepříjemných úderů a Beterbieva lehce roztančil.

Artur Beterbiev vs Anthony Yarde

V dalších kolech začal Yarde hodně tlačit, ale na konci sedmé kola opět sešlápl plyn úřadující šampión a začal být opět lepší. V osmém kole vypálil tvrdou pravou a Yarde šel otřesený k zemi a Steve Grey poprvé počítal. Yarde sice ještě v zápase pokračoval, ale jeho roh hodil raději do ringu ručník a Beterbiev prodloužil svou neporazitelnost na necelých 10 let.