Ngannou: Odmítl jsem 8 milionů dolarů!

Francis NgannouDnes již bývalý šampión těžké váhy organizace UFC Francis Ngannou prozradil, že odmítl od Dana Whita nabídku na 8 miliónů dolarů. Stal jse tak volným zápasník a nabídky chodí ze všech stran!

„Věděl jsem, že se to jednou stane, ale nemám žádný stres, cítím se z toho velmi dobře. Vím, že jsem udělal všechno správně a nelituji toho. Kdybych to měl udělat znovu, udělal bych to samé. Naposledy jsem s lidmi z UFC mluvil minulé úterý, zkusili to ještě jednou a nedokázal jsem říct ano. Šlo mi jen o princip a v tu chvíli jsem věděl, že je to správně rozhodnutí“. Komentuje bývalý šampión rozhodnutí neprodloužit s UFC smlouvu.

Opravdu jsem doufal, že to vyjde, a přál jsem si, abychom našli způsob, jak to vyřešit. Vždycky jsem se viděl v UFC a nikdy jsem si nepředstavoval, že tam nebudu. Byl jsem ochoten dělat kompromisy znovu a znovu, ale dostal jsem se do bodu, kdy jsem řekl: ‚Kluci, dejte mi pokoj‘. Pokračuje Ngannou.

Mluvili jen o penězích, že by to byl největší kontrakt těžké váhy v historii. Bylo nabídnuto okolo 8 milionů dolarů za zápas s Jonem Jonem Jonesem na UFC 285. Byla tam dohoda na tři zápasy, s tím, že bych se pak utkal v odvetě s Miočičem a poté opět s Jonesem. Já potřebuji trochu respektu nebo větší uznání. Potřebuji trochu svobody. Potřebuji se cítit jako muž. Řídit svůj vlastní osud a ne být jen finanční hračka“. Uzavřel Francis Ngannou.

Francis Ngannou

Šestatřicetiletý válečník Francis Ngannou je nyní uveden na trhu jako volný zápasník a očekává se, že obdrží několik nabídek od konkurenčních organizací. Okolo krouží už další přední světové organizace jako PFL, Bellator nebo BKFC, která se zaměřuje na boj bez rukavic. Ve hře je také profesionální box.

Dana White