Broner se nakonec utká s Lundym!

Adrien Broner vs Henry LundyBývalý světový šampión čtyř váhových kategorií Adrien Broner měl původně boxovat s Ivanem Redkachem. Ten však ze zápasu odstoupil a nahradí ho veterán Henry Lundy!

Třiatřicetiletý americký boxer „The Problem“ Adrien Broner (34-4-1, 24 KO) na začátku prosince podepsal lukrativní smlouvu se skupinou BLK na deset miliónů dolarů. Původně mel nastoupit do ringu 18. února v Atlantě s Ivanem Redkachem, který však v minulém týdnu z duelu vycouval a stěžoval si na nekalé praktiky promotérů BLK.

Nyní promotéři oznámili, že Broner se vrátí do ringu o týden později 25. února a jeho soupeřem bude devětatřicetiletý bývalý vyzývatel o světový titul „Hank“ Henry Lundy (31-12-1, 14 KO), který za poslední dva roky prohrál všechny čtyři duely.

Broner stál naposledy v ringu v únoru 2021, když se vrátil po dvouleté pauze. Utkal se s portorickým boxerem Jovanie Santiagem, kterého přetlačil na body. Od té doby v ringu nestál a měl se vrátit v polovině loňského srpna do duelu s Omarem Figuerou o stříbrný titul WBC.

Adrien Broner

Nakonec ze zápasu nic nebylo, protože Broner na poslední chvíli oznámil, že na tom není duševně dobře a do zápasu nastoupit nemůže. „Omlouvám se všem mým fanouškům, duševní zdraví je vážná věc. Když vstoupíte do ringu, tak to neděláte pro zábavu. Viděl jsem lidi umírat v ringu, protože chtěli za každou cenu nastoupit a bojovat i když se stoprocentně necítili. Já takovou chybu udělat nechci“. Řekl tehdy Broner.

V prosinci, kdy podepsal smlouvu s BLK je vše jinak a pravděpodobně i psychické problémy jsou pryč a Broner se vrací pod novou promotérskou skupinou, která mu zaručuje 3 duely v rozmezí dvanácti měsíců, za což inkasuje deset miliónů americký dolarů.

Adrien Broner vs Henry Lundy