Inoue vs Fulton o pásy WBC a WBO!

Naoya Inoue vs Stephen FultonKrál bantamové váhy Naoya Inoue sjednotil v prosinci všechny čtyři pásy a stal se nesporným šampiónem divize. Na začátku týdne oficiálně tituly uvolnil a v květnu ho čeká titulová bitva v super bantamu!

Devětadvacetiletý japonský šampión „Monster“ Naoya Inoue (24-0-0, 21 KO) 13. prosince naprosto rozebral na domácím galavečeru britského boxera Paula Butlera a v jedenáctém kole ho knockoutoval. Inoue tak sjednotil světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF.

Po zápase oznámil přechod do super bantamové váhy. „Tohle byl můj poslední zápas v bantamové váze. Dokázal jsem maximum, protože jsem sjednotil všechny pásy a porazil všechny šampióny. Nyní je čas na přesun do super bantamové váhy a čelit dalším výzvám“. Oznámil japonský boxer Naoya Inoue.

Na začátku týdne prohlášení potvrdil také oficiální cestou, kdy byly obeslané všechny čtyři organizace, jejíž tituly japonský boxer držel. Naoya Inoue tak odboxuje pětadvacátý profesionální zápas už v super bantamové váze a známe také jméno soupeře, kterým bude osmadvacetiletý neporažený úřadující šampión organizací WBC a WBO Stephen Fulton (21-0-0, 8 KO).

Naoya Inoue

Fulton získal nejprve v lednu 2021 světový titul organizace WBO, když jasně vybodoval amerického boxera Angela Lea. Téhož roku v listopadu vyzval ve sjednocující bitvě šampióna WBC Brandona Figueroa a po tvrdém a vyrovnaném souboji získal i druhý pás v super bantamové váze. Oba pásy loni v červnu obhájil, když vybodoval Američana Daniela Romana.

Zápas Inoue vs Fulton se bude konat na galavečeru ve Spojených státech v průběhu května. Promotéři obou boxerů potvrdili, že nejdůležitější náležitosti smlouvy včetně financí mají již vyřešené.

Stephen Fulton