Lukáš Dekýš získal třetí titul v řadě!

Lukáš Dekýš vs Anatoli Hunanyan Česká jednička napříč vahami Lukáš Dekýš dokázal získat třetí titul ve třetí váhové kategorii. V sobotu jasně vybodoval veterána Anatoli Hunanyana a má Mezinárodní český titul ve střední váze!

28.1.2023 – Sportovní hala Kladno, ČR
Střední váha
Lukáš Dekýš 🇨🇿🆚🇨🇿🇨🇴 Anatoli Hunanyan
96:91 – 96:91 – 95:91

Více jak čtyři roky museli čeští fanoušci čekat, aby na domácím galavečeru viděli aktuálně nejlepšího českého neporaženého boxera napříč vahami, šestadvacetiletého Lukáše Dekýše (9-0-0, 3 KO). Dekýš na české půdě debutoval v listopadu 2018 a od té doby boxoval výhradně u našich polských sousedů, kde dokázal svými výkony oslovit velkou část tamní boxerské komunity.

Dekýš měl doslova snový rok 2022, kdy zbořil všechny mýty o tom, jak těžké je na cizí půdě vyhrát na body, on to dokázal hned dvakrát v titulových soubojích. V březnu se postavil k souboji o Mezinárodní polský titul v super velterové váze a jasně přeboxoval 99:91, 97:93 a 96:94 domácího Poláka Damiana Kiwiora (9-5-1, 1 KO)

V listopadu přijal další velkou výzvu, tentokrát ve velterové váze a opět o mezinárodní polský titul. Tentokrát se mu do cesty postavil polský tvrďák Michal Lesniak (16-2-1, 4 KO). Dekýš opět předvedl famózní výkon naprosto přesvědčivě na body 98:91 a 2x 98:91. Tato výhra jej katapultovala až na 65. místo ve světovém žebříčku.

Lukáš Dekýš vs Anatoli Hunanyan

V sobotu se po více jak čtyřletém čekání konečně ukázal domácím fanouškům, když manažeři Marek Jelínek a Wiktor Materan našli rychle společnou řeč a domluvili zápas o Mezinárodní český titul ve střední váze. Lukáš Dekýš a Anatoli Hunanyan (9-8-1, 5 KO) se tak střetli na galavečeru v Kladně.

Lukáš Dekýš vs Anatoli Hunanyan

Duel přesně potvrdil to, co se od něho očekávalo. Zápas měl tempo, byl tvrdý a favorizovaný Dekýš dominoval téměř v každém kole, ale čtyřicetiletý Hunanyan nedal svou kůži rozhodně zadarmo. Několikrát favorita zápasu tvrdě zasáhl a Dekýš měl na svém obličeji dva obrovské cuty.

Dekýšovi musel během zápasu hlavní sudí Pavel Hynek odečíst celkem čtyři body. Tři bodu mu byly odečteny za opakované vypadnutí chrániče a jeden bod za držení. To však Dekýšovu cestu za vítězstvím nijak nenarušilo a naopak Hunanyan byl v posledních sekundách desátého kola blízko ukončení a zachránil jej až závěrečný gong.

Lukáš Dekýš vs Anatoli Hunanyan

O osudu zápasu tak museli rozhodnou rozhodčí, kteří se jednomyslně shodli na vítězství Lukáše Dekýše, který si připsal již deváté vítězství v řadě a především zisk Mezinárodního českého titulu ve střední váze. Český bijec jen potvrdil loňské výkony a letošní rok pokračuje na stejné vlně.

Lukáš Dekýš