UFC 283: Hill zničil Teixeiru a má titul!

Glover Teixeira vs Jamahal HillBrazilec Glover Teixeira v sobotu na galavečeru UFC 283 titul v polotěžké váze zpět nevybojoval. Američan Jamahal Hill jej jasně vybodoval a Brazilec ukončil kariéru!

21.1.2023 – Rio de Janeiro, Brazílie
UFC 283
Polotěžká váha
Jamahal Hill 🇺🇸🆚🇧🇷 Glover Teixeira
50:44 – 50:44 – 50:44

O uvolněný titul v polotěžké váze se nejdříve na galavečeru UFC 282 utkali Polák Jan Blachowicz a Dagestánec Magomed Ankalaev. Zápas však skončil překvapivou remízou a titul tak nezískal nikdo. Prezident UFC Dana White a promotéři organizace nakonec upekli úplně nový duel Teixeira vs Hill.

Ten se konal uplynulou sobotu a braillský třiačtyřicetiletý válečník Glover Teixeira prohlásil před duelem, že se ještě nakonec kariéry necítí a chce vybojovat titul zpět do svých rukou, ale zápas vypadal naprosto odlišně a Teixeira v něm jasně ztrácel.

Jamahal Hill

O dvanáct let mladší Američan Jamahal Hill v zápase jasně dominoval a nedal bývalému šampiónovi sebemenší šanci. Po čtvrtém kole musel Teixeiru kontrolovat lékař kvůli velikému cutu nad pravým okem, ale Brazilec nakonec zápase mohl pokračovat.

Titulovou bitvu v muší váze ovládl Brandon Moreno, když během tří kol ve tvrdé bitvě zavřel Figueiredovi pravé oko a lékař ho nepustil dál. Moreno tak má na svém kontě ve vzájemných zápasech 2 výhry, 1 remízu a 1 prohru.

Deiveson Figueiredo