Verdejo se v únoru dozví verdikt soudu!

Felix VerdejoBývalá portorická jednička „El Diamante“ Felix Verdejo (27-2-0, 17 KO) byl loni v květnu obviněn z vraždy těhotné milenky. Devětadvacetiletý boxer nedostal ani kauci a byl rovnou dán do vazby. 27. února se dozví verdikt!

Felix Verdejo který to jako amatérský boxer dotáhl až na olympijské hry v Londýně a následně mezi profíky našel jen dva přemožitele a ještě loni patřilo portorické jedničce 23. místo světového ratingu lehké váhy. Jenže v květnu loňského roku byl na něj vydán zatykač a po třídenním pátrání se sám byl přihlásil na policii.

Portorický boxer měl vztah s milenkou Keishou Rodríguez, která následně otěhotněla. Verdejo měl svou milenku přesvědčovat, aby si dítě nechala vzít, což stejně stará žena nechtěla ani slyšet. Podle důkazů FBI měl údajně Verdojo ženu udeřit do obličeje, poté do ni injekční stříkačkou píchnout blíže nespecifikovanou látku a hodit ji do Řeky a do těla následně ještě střílet.

Soud, který zkoumal předložené důkazu proti Verdejovi okamžitě zamítl možnost kauce. Boxerovi v případě uznání viny hrozil až trest smrti. Promotér Bob Arum, který měl s Verdejem smlouvu, okamžitě stáhl  jeho profil ze společnosti Top Rank.

Americké státní zastupitelství pro okres Portoriko požádalo soud o více času na přezkoumání všech záležitostí a důkazů a ten mu vyšel vstříc další slyšení nařídil na letošní 17. prosinec. Nicméně během této doby se jeho kumpán Cadiz-Martinez ke všemu přiznal a zjistili se nové skutečnosti. Nyní mu v případě uznání viny hrozí až 99 let vězení. Podle FBI jsou důkazy velmi silné a především přímé. Dle jejich slov není o Verdejově vině pochyb.

Nový termín soudního řízení je aktuálně naplánován na pondělí 27. února, kde by měl padnout definitivní rozsudek.


¤ Whyte vybodoval Frankline a podruhé vyzve Joshuu
¤ O titul v polotěžké váze Blachowicz a Ankalaev
¤ Procházka se zranil, duel s Teixeirou zrušen a titul uvolněn
¤ Tváří v tvář: Procházka vs Teixeira před odvetou
¤ Soquessa vyzval Siváka, kterému se to vůbec nelíbilo
¤ Sivák Vybodoval Lengála a je stále neporažen

¤ Vondráček zdemoloval Kareše a ukončil kariéru
¤ Tereza Bledá debut v UFC nezvládla
¤ Tommy Fury: Jake Paul není moje úroveň
¤ Záznam prvního zápasu Procházka vs Teixeira
¤ Lukáš Dekýš opět „vykradl“ Polsko a má druhý titul
¤ Před 26 lety poprvé vstoupili do profi bratři Klitschkové
¤ Clash of the Stars 3: Benda zničil Kotlára v 1. kole
¤ Clash of the Stars 3: Grznár nedal psychopatovi šanci
¤ Odveta Ducár vs Řezníček v Lucerně 29. prosince