Tváří v tvář: Procházka vs Teixeira 2!

1Jiří Procházka vs Glover Teixeira 2Český válečník Jiří Procházka a Brazilec Glover Teixeira se opět střetli tváří v tvář. Tentokrát před plánovanou odvetou, která se bude konat 10. prosince na UFC 282! Video v článku!

10.12.2022 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
UFC 282
Polotěžká váha
Jiří Procházka 🇨🇿🆚🇧🇷 Glover Teixeira 2
Přímý přenos na Premier Sport!

První vzájemná titulová bitva nabídla letos v červnu na galavečeru UFC 275 hodně divoké první kolo, Procházka takticky měnil gardy a Teixeira se jej naopak snažil dostat na zem, což se mu podařilo. Procházka se však z nekomfortní situace dokázal dostat. Před koncem kola jej Brazilec opět dostal k zemi, ale Procházka toho nakonec využil ve svůj prospěch a Teixeirovi do pauzy na zemi naložil.

Druhé kolo nabídlo mnohem akčnější podívanou, Procházka v postoji jasně dominoval a šampióna skvěle trefoval údery, lokty a kolenem. Jenže na konci kola propadl pod Teixeiru a v souboji na zemi pro změnu dominoval Brazilec a otevřel tvrdým loktem Procházkovi obočí.

Jiří Procházka vs Glover Teixeira

Ve třetím kole Brazilcovi začali docházet síly a jeho pokusy o takedowny se mu už vůbec nedařili. Naopak český vyzývatel opět skvěle trefoval a dokonce převzal dominanci i na zem, kde soupeře zasypal spousty údery. Teixeira se na konci kola ještě dokázal přetočit a Procházku přiškrtit, ale Procházka vše ustál.

Jiří Procházka vs Glover Teixeira

Do čtvrtého kola načerpal Teixeira síly a dokázal po minutě a půl Procházku parádně hodit na zem. Tam Brazilec začal opět dominovat a Procházku dlouho držel v sevření. Ale Procházka se z těžké situace dokázal zase dostat a kolo ukončil v lepší pozici.

Jiří Procházka vs Glover Teixeira

Duel došel až do posledního pátého kola a kolo začal lépe úřadující šampión, který českého bijce trefil knockoutovým úderem a následně jej zkusil utáhnout v gilotině. To se mu naštěstí nepodařilo, ale Procházka začal hodně inkasovat v postoji a Teixeira skvěle boxersky trefoval. Duel se následně dostal opět na zem a český válečník ukončil dokázal Teixeiru uškrtit před koncem kola a získat tak titul v polotěžké váze.

1Jiří Procházka vs Glover Teixeira 2

Procházka si na první obhajobu titulu vybral opět Teixeiru a duel bude tak hlavním zápasem na galavečeru UFC 282, který se bude konat v Las Vegas. Na galavečeru zároveň uvidíme souboj dvojky s trojkou – Blachowicz vs Ankalaev. Vítěz tohoto duelu následně vyzve šampióna a my budeme držet pěsti, aby to byl stále Jiří Procházka. Blachowicz v minulosti držel titul v polotěžké váze, ale sebral mu ho právě Teixeira, který jej loni v říjnu utáhl ve druhém kole.


Jsme nově na ⇒TIKTOKU⇐Proboxing TIKTOK


Mallpay Proboxing