Celý zápas Procházka vs Teixeira!

Jiří Procházka vs Glover TeixeiraOrganizace UFC uvolnila zdarma tři týdny před titulovou odvetou první duel mezi českým samurajem Jiřím Procházkou a brazilským válečníkem Gloverem Teixeirou! Video v článku!

11.6.2022 – Indoor Stadium, Kallang, Singapore
UFC 275
Polotěžká váha (TITUL)
Jiří Procházka 🇨🇿🆚🇧🇷 Glover Teixeira
5. kolo Submission (rear-naked choke)

Titulová bitva nabídla hodně divoké první kolo, Procházka takticky měnil gardy a Teixeira se jej naopak snažil dostat na zem, což se mu podařilo. Procházka se však z nekomfortní situace dokázal dostat. Před koncem kola jej Brazilec opět dostal k zemi, ale Procházka toho nakonec využil ve svůj prospěch a Teixeirovi do pauzy na zemi naložil.

Druhé kolo nabídlo mnohem akčnější podívanou, Procházka v postoji jasně dominoval a šampióna skvěle trefoval údery, lokty a kolenem. Jenže na konci kola propadl pod Teixeiru a v souboji na zemi pro změnu dominoval Brazilec a otevřel tvrdým loktem Procházkovi obočí.

Jiří Procházka vs Glover Teixeira

Ve třetím kole Brazilcovi začali docházet síly a jeho pokusy o takedowny se mu už vůbec nedařili. Naopak český vyzývatel opět skvěle trefoval a dokonce převzal dominanci i na zem, kde soupeře zasypal spousty údery. Teixeira se na konci kola ještě dokázal přetočit a Procházku přiškrtit, ale Procházka vše ustál.

Do čtvrtého kola načerpal Teixeira síly a dokázal po minutě a půl Procházku parádně hodit na zem. Tam Brazilec začal opět dominovat a Procházku dlouho držel v sevření. Ale Procházka se z těžké situace dokázal zase dostat a kolo ukončil v lepší pozici.

Jiří Procházka vs Glover Teixeira

Duel došel až do posledního pátého kola a kolo začal lépe úřadující šampión, který českého bijce trefil knockoutovým úderem a následně jej zkusil utáhnout v gilotině. To se mu naštěstí nepodařilo, ale Procházka začal hodně inkasovat v postoji a Teixeira skvěle boxersky trefoval. Duel se následně dostal opět na zem a český válečník ukončil dokázal Teixeiru uškrtit před koncem kola a zařadil se mezi legendy MMA!

Jiří Procházka vs Glover Teixeira

Podle průběžných bodovacích karet vedl na body úřadující šampión, takže pro Procházku bylo velké štěstí, že dokázal duel ukončit před limitem. Bodoví měli karty takto 39:37, 38:37 a 38:38.