Lukáš Dekýš má další titul!

Lukáš DekýšNeporažený český boxer Lukáš Dekýš má neskutečnou formu a v letošním roce získal už druhý polský titul. Tentokrát vybodoval Michala Lesniaka!

18.11.2022 – Pulawy, Polsko
Velterová váha
Michal Lesniak 🇵🇱🆚🇨🇿 Lukáš Dekýš
98:91 – 97:92 – 97:92

Pětadvacetiletý český bijec Lukáš Dekýš (8-0-0, 3 KO) je jedničkou super velterové váhy a českou dvojkou napříč váhami. Dekýš odstartoval profesionální kariéru na konci roku 2018 výhrou nad Petrem Giňou a od té doby jeho kariéra raketově stoupá.

Ve svém posledním duelu letos v březnu „vykradl“ Polsko, když jasně vybodoval polského boxera Damiana Kiwiora a získal tak Mezinárodní polský titul v super velterové váze. Nyní chtěl svého krajana pomstít Michal Lesniak (16-2-1, 4 KO) a ve hře byl opět polský titul, tentokrát ve velterové váze.

Jednatřicetiletý polský boxer Michal Lesniak již před třemi lety Mezinárodní titul ve velterové váze získal, když na domácím galavečeru v Polsku ukončil v sedmém kole ukrajinského boxera Vladyslava Gela. Polák má na svém kontě i skalpy dvou českých boxerů Miroslava Šerbana a Josefa Zahradníka.

Lukáš Dekýš

Lukáš Dekýš se však favorizovaného Lesniaka nezalekl a byl to nakonec český bijec, který převzal kontrolu nad zápasem a dominoval. Polák většinu času tahal za kratší konec a na kombinace Dekýše neměl příliš mnoho odpovědí.

Duel nakonec došel do bodového rozuzlení, kde všichni tři rozhodčí jednostranně nabodovali českého bijce. Dekýš tak v letošním roce získává již druhý mezinárodní polský titul a tato výhra by ho měla katapultovat do první stovky světového žebříčku.

Lukáš Dekýš