Oktagon 37: Brito je novým šampiónem!

David Kozma vs Kaik BritoOrganizace Oktagon se v sobotu přesunula do Ostravy a nabídla dvě tvrdé titulové bitvy. Brazilec Kaik Brito seřezal Davida Kozmu a Gruzínec Mate Sanikidze vybodoval Jakuba Tichotu!

David Kozma získal titul organizace Oktagon ve velterové váze již v listopadu 2018 na galavečeru Oktagon 10 v pražské O2 aréně, kde dokázal už ve druhém kole ukončit slovenského bijce Gábora Borárose. O čtyři měsíce později si připsal první obhajobu, když na ostravském galavečeru Oktagon 11 vybodoval slovenského „piráta“ Samuela Krištofiče.

Druhá obhajoba přišla až po roce a půl na galavečeru Oktagon 17, který se konal 17. října 2020 v Brně. Pětikolovou bitvu Kozma vyhrál na body, když dokázal přetlačit maďarského válečníka Máté Kertésze. Loni v květnu se na galavečeru Oktagon 24 v Brně postavil ke třetí obhajobě a bylo z toho bodové vítězství nad nebezpečným Brazilcem Leandrem Silvou.

Na konci roku obhájil titul počtvrté, když si dokázal na galavečeru Oktagon 29 v Brně poradit se srbským bojovníkem Bojanem Veličkovičem. V zápase, který byl jak na houpačce dokázal Srba ukončit ve čtvrtém kole. Poslední úspěšná obhajoba přišla letos v dubnu v Ostravě, když v odvetném duelu vybodoval legendu českého MMA Petra „Monstera“ Kníže.

David Kozma vs Kaik Brito

V sobotu se tak postavil k šesté obhajobě pásu jako nejdéle vládnoucí šampión oorganizace. Do cesty se mu v Ostravě postavil tvrdý pětadvacetiletý Brazilec Kaik Brito. Zápas byl neskutečnou štípanou, kterou měl pevně v rukách Brazilec  a Kozmu vyprovodil ve třech kolech.

Kaik Brito

Pro nového šampióna to byla čtvrtá výhra v organizaci Oktasgon a jediným jeho přemožitelem byl sporně Petr Kníže, který jej loni v září vybodoval. Brito zároveň získal cenu pro nejlepší výkon večera a cenu 50 tisíc kč.

Mate Sanikidze

Šampióna má nově také pérová váha. Čtyřiadvacetiletý Gruzínec Mate Sanikidze dokázal vybodovat českého dvaadvacetiletého  bijce Jakuba Tichotu a získal titul.


Jsme nově na ⇒TIKTOKU⇐Proboxing TIKTOK


Mallpay Proboxing


¤ Tyson Fury zničil Chisoru a obhájil titul
¤ Felix Verdejo si možná odsedí 99 let
¤ Whyte vybodoval Frankline a podruhé vyzve Joshuu
¤ O titul v polotěžké váze Blachowicz a Ankalaev
¤ Procházka se zranil, duel s Teixeirou zrušen a titul uvolněn
¤ Tváří v tvář: Procházka vs Teixeira před odvetou
¤ Soquessa vyzval Siváka, kterému se to vůbec nelíbilo
¤ Sivák Vybodoval Lengála a je stále neporažen

¤ Vondráček zdemoloval Kareše a ukončil kariéru
¤ Tereza Bledá debut v UFC nezvládla
¤ Tommy Fury: Jake Paul není moje úroveň
¤ Záznam prvního zápasu Procházka vs Teixeira
¤ Lukáš Dekýš opět „vykradl“ Polsko a má druhý titul
¤ Před 26 lety poprvé vstoupili do profi bratři Klitschkové
¤ Clash of the Stars 3: Benda zničil Kotlára v 1. kole
¤ Clash of the Stars 3: Grznár nedal psychopatovi šanci
¤ Odveta Ducár vs Řezníček v Lucerně 29. prosince