Fury rozebral Chisoru a obhájil titul!

Tyson Fury vs Dereck Chisora 3Úřadující světový šampión těžké váhy Tyson Fury v duelu s Dereckem Chisorou jasně dominoval a sudí zápas ukončil po jednoznačné převaze Furyho v desátém kole!

3.12.2022 – Tottenham Hotspur Stadium, Londýn, VB
Těžká váha
Tyson Fury 🇬🇧🆚🇬🇧 Dereck Chisora 3
10. kolo TKO

Úřadující světový šampión organizace WBC „The Gypsy King“ Tyson Fury (33-0-1, 24kO) se stal opět mistrem světa v těžké váze, když v únoru 2020 dokázal v odvetě porazit amerického boxera a tehdejšího šampióna Deontaye Wilder (43-2-1, 42 KO), kterého vyprovodil v sedmi kolech.

Titul WBC poprvé obhájil loni v říjnu, když se opět potkal s Wilderem. Tentokrát amerického boxera knockoutoval v jedenáctém kole a završil s ním vzájemnou trilogii. Druhá obhajoba přišla letos v dubnu, kdy se na domácím galavečeru ve Wembley utkal s krajanem Dillianem Whytem.

Fury v zápase jasně dominoval a Whyta ukončil již v sedmém kole. Následně začala jednání na mega titulový zápas mezi Tysonem Furym a Anthony Joshuou. Z námluv nakonec nic nebylo a Fury si pro třetí obhajobu vybral krajana Derecka Chisoru, se kterým se utká také již potřetí v kariéře.

Tyson Fury vs Dereck Chisora 3

A v zápase Fury opět ukázal, proč je v ringu stále neporažený. Od prvního gongu v ringu jasně dominoval, určoval tempo, byl rychlejší, přesnější, tvrdší a Chisoru kolo od kola více a více rozebíral. Vše vyvrcholilo v desátém kole, kdy už měl Chisora přivřený oči a ringoví sudí ho bedlivě sledoval. Po několika tvrdých Furyho kombinacích Victor Loughlin  zápas ukončil.

Úřadující šampión tak úspěšně potřetí obhájil světový titul. Po zápase začal křičet do hlediště na ukrajinského šampióna Oleksandra Usyka (20-0-0, 13 KO) „Králíčku, pojď sem, králíčku pojď, ty budeš další“. Načež Usyk přišel stanuli tváří v tvář.

Tyson Fury vs Dereck Chisora 3

Do toho všeho se ještě vložil neporažený britský boxer Joe Joyce (15-0-0, 14 KO) s tím, že pokud se Oleksandr Usyk bude bát a nebude chtít do zápasu jít, tak se s Furym klidně utká on. Což Fury přijal s tím, že pokud nebude Usyk bude Joyce.

Fury vs Usyk

Tyson Fury