Dubois přežil peklo a obhájil titul!

Daniel Dubois vs Kevin LerenaBritský šampión Daniel Dubois byl v prvním kole třikrát na zemi, ale nakonec se z problémů dostal a Kevina Lerenu ukončil na konci třetího kola a obhájil světový titul WBA!

3.12.2022 – Tottenham Hotspur Stadium, Londýn, VB
Těžká váha
Daniel Dubois 🇬🇧🆚🇿🇦 Kevin Lerena
3. kolo TKO

Pětadvacetiletý britský boxer Daniel Dubois (19-1-0, 18 KO) získal standardní světový titul WBA letos v červnu, když na galavečeru v Miami ve čtvrtém kole knockoutoval neškodného amerického boxera a umělého šampióna Trevora Bryana (22-1-0, 15 KO). Dnes se tak postavil k první obhajobě pásu a do cesty se mu postavil třicetiletý Jihoafričan Kevin Lerena (28-2-0, 14 KO).

A zápas začal hodně zostra a už v prvním kole dokázal Kevin Lerena domácího šampióna Daniela Duboise do počítání. Poté měl Dubois problém s pravou nohou a po chvilce si klekl a byl znovu počítán. Po několika dalších vteřinách šel k zemi Dubois potřetí a vypadalo to, že bude konec, ale zachránil jej gong.

S napětím se očekávalo, jestli Lerena ve druhém kole Duboise ukončí nebo ne. Dubois dostal z rohu instrukce, aby se snažil to kolo přežít a to se také stalo a Lerena se překvapivě držel zpět a umožnil Duboisovi se vrátit do zápasu.

Daniel Dubois vs Kevin Lerena

Ve třetím kole už byl úřadující šampión opět v plné síle a po tvrdé přední dokázal Lerenu dostat k zemi. ten sice ještě v boji pokračoval, ale byl otřesen. Dubois následně vyslal několik přesných tvrdých úderů včetně vražedného zvedáku a ringový sudí Howard Foster zápas ukončil.

„Vůbec nevím co se stalo, neposlouchala mě noha a nemohl jsem se soustředit na zápas. Měl jsem problém se o ni zapřít a nevěděl co s tím. Ale pak jsem si řekl „Srát na to, tohle doboxuješ“. Ve třetím kole jsem ucítil příležitost jak ho dostat a povedlo se. Byl to velký zážitek boxovat před tolika lidmi v takové hale. Bylo to pro mě poprvé a doufám, že ještě takové příležitosti mít budu“

Daniel Dubois vs Kevin Lerena