Benavidez vs Plant o pás WBC v březnu!

David Benavidez vs Caleb plantNeporažený prozatímní světový šampión organizace WBC David Benavidez bude 18. března boxovat s bývalým světovým šampiónem organizace IBF Calebem Plantem!

18.3.2022 – USA
Super střední váha
David Benavidez 🇺🇸🆚🇺🇸 Caleb Plant
Přímý přenos na ESPN +!

Neporažená americká dvojka a světová čtyřka „El Bandera Roja Red Flag“ David BENAVIDEZ (26-0-0, 23 KO) a americká čtyřka a světová osmička „Sweethands“ Caleb PLANT (22-1-0, 13 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový titul organizace WBC!

Pětadvacetiletý úřadující prozatímní šampión „El Bandera Roja Red Flag“ David Benavidez (26-0-0, 23 KO) držel v minulosti plnohodnotný titul WBC, ale byl mu dvakrát odebrán přímo organizací. Nejprve o něj přišel v roce 2018, kdy měl pozitivní výsledek na kokain a podruhé o dva roky později, když nesplnil váhový limit v zápase s Roamerem Alexisem Angulem.

Uvolněný světový titul následně získal Saul Alvarez. Nicméně Benavidez ve svém posledním duelu letos v květnu získal prozatímní světový titul WBC, když ve třetím kole ukončil bývalého šampióna Davida Lemieuxe. Nyní ho tak čeká první obhajoba a do cesty se mu postaví jednička v žebříčku WBC.

David Lemieux vs David Benavidez

Tou je bývalý světový šampión organizace IBF, třicetiletý Američan Caleb Plant (22-1-0, 13 KO). Plant držel pás od roku 2019 až do loňského roku, kdy jej v listopadu ukončil před limitem Saul Alvarez. Letos v říjnu se po porážce vrátil, když v devátém kole knockoutoval Anthonyho Dirrella.

Na začátku prosince bylo oficiálně oznámeno, že se David Benavidez a Caleb Plant utkají na galavečeru ve Spojených státech 18.března. Vítěz se stane povinným vyzývatelem za organizaci WBC a bude moci vyzvat mexického šampióna Saula Alvareze (58-2-2, 39 KO), který by se měl mezi šestnáct provazů vrátit v květnu.

Caleb Plant


¤ Felix Verdejo si možná odsedí 99 let
¤ Whyte vybodoval Frankline a podruhé vyzve Joshuu
¤ O titul v polotěžké váze Blachowicz a Ankalaev
¤ Procházka se zranil, duel s Teixeirou zrušen a titul uvolněn
¤ Tváří v tvář: Procházka vs Teixeira před odvetou
¤ Soquessa vyzval Siváka, kterému se to vůbec nelíbilo
¤ Sivák Vybodoval Lengála a je stále neporažen

¤ Vondráček zdemoloval Kareše a ukončil kariéru
¤ Tereza Bledá debut v UFC nezvládla
¤ Tommy Fury: Jake Paul není moje úroveň
¤ Záznam prvního zápasu Procházka vs Teixeira
¤ Lukáš Dekýš opět „vykradl“ Polsko a má druhý titul
¤ Před 26 lety poprvé vstoupili do profi bratři Klitschkové
¤ Clash of the Stars 3: Benda zničil Kotlára v 1. kole
¤ Clash of the Stars 3: Grznár nedal psychopatovi šanci
¤ Odveta Ducár vs Řezníček v Lucerně 29. prosince