Fury: Chisora je opravdový válečník!

Tyson Fury vs Dereck Chisora 3Úřadují šampión těžké váhy Tyson Fury má pro svého kamaráda a soupeře Dercka Chisoru jen slova chvály. Možná jen mohl rozhodčí duel ukončit dřív, říká neporažený boxer!

„Slyšel jsem před zápasem hodně negativních názorů na to, že budu opět boxovat s Dereckem Chisorou s tím, že tenhle zápas nikoho nebude zajímat. A víš co? Na stadiónu bylo více jak 60 tisíc lidí, který v sedmi stupních sledovali náš duel. Myslím, že nikdo z těchto lidí nemohl být zklamaný, byl to skvělý boj“. Řekl Fury

„byl jsem šťastný, když rozhodčí zápas konečně ukončil. Možná to měl udělat dřív, ale lepší než pozdě. Chisora je opravdový válečník, který si zaslouží pochvalu a respekt. Nebudu nikomu radit, ale myslím, že nastal čas, aby Dereck pověsil rukavice na hřebík. Tenhle zápas by byl pro něj skvělou tečkou za úspěšnou kariérou“. Pokračuje Fury.

„Dereck udělal za svou kariéru spoustu tvrdých zápasů a bezpochyby patří mezi britské legendy tohoto sportu. Svedl bitvy se mnou, s Usykem, Parkerem, Povetkinem a dalšími a všechny byly nekompromisní podívanou. Je to skvělý boxer s tvrdou hlavu“. Zavřel světový šampión, který čeká na lékařské výsledky  z vyšetření lokte, zdali nebude muset na operaci.

Tyson Fury vs Dereck Chisora 3

Příběh čtyřiatřicetiletého Tysona Furyho (33-0-1, 24 KO) a osmatřicetiletého Derecka Chisory (33-13-0, 23 KO) se začal psát 23. července 2011, kdy se oba bijci střetli poprvé. Tehdy Chisora na galavečeru v Londýně obhajoval britské pásy BBBofC a Commonwealth.

V duelu jasně dominoval tehdy teprve třiadvacetiletý Tyson Fury, když svého krajana jasně vybodoval 118:111 a 2x 117:112. Druhý vzájemný souboj se konal o tři roky později 29. listopadu 2014 na galavečeru v londýnské ExCel Aréně.

Dereck Chisora opět nastupoval do zápasu jako šampión. Měl v držení Mezinárodní titul organizace WBO a také Evropský titul EBU. Následně britská boxerská asociace dala opět do zápasu také uvolněný národní titul BBBofC. Tentokrát byl duel ještě jednoznačnější a Fury dokázal Chisoru ukončit v desátém kole.

Tyson Fury vs Dereck Chisora 3

Završení trilogie přišlo 3. prosince 2022 na londýnském galavečeru pořádaném na stadiónu Tottenham Hotspur. Fury šel do zápasu k třetí obhajobě pásu jako úřadující šampión organizace WBC. Šampión v zápase jasně dominoval, Chisoru v každém kole rozebral a nakonec duel ukončil v desátém kole sudí Victor Loughlin.


Jsme nově na ⇒TIKTOKU⇐Proboxing TIKTOK


Mallpay Proboxing


¤ Felix Verdejo si možná odsedí 99 let
¤ Whyte vybodoval Frankline a podruhé vyzve Joshuu
¤ O titul v polotěžké váze Blachowicz a Ankalaev
¤ Procházka se zranil, duel s Teixeirou zrušen a titul uvolněn
¤ Tváří v tvář: Procházka vs Teixeira před odvetou
¤ Soquessa vyzval Siváka, kterému se to vůbec nelíbilo
¤ Sivák Vybodoval Lengála a je stále neporažen

¤ Vondráček zdemoloval Kareše a ukončil kariéru
¤ Tereza Bledá debut v UFC nezvládla
¤ Tommy Fury: Jake Paul není moje úroveň
¤ Záznam prvního zápasu Procházka vs Teixeira
¤ Lukáš Dekýš opět „vykradl“ Polsko a má druhý titul
¤ Před 26 lety poprvé vstoupili do profi bratři Klitschkové
¤ Clash of the Stars 3: Benda zničil Kotlára v 1. kole
¤ Clash of the Stars 3: Grznár nedal psychopatovi šanci
¤ Odveta Ducár vs Řezníček v Lucerně 29. prosince