Dubois je povinný vyzývatel Usyka!

Daniel DuboisNa úřadujícího světového šampióna těžké váhy Oleksandra Usyka vyvíjí tlak další organizace. WBA určila Daniela Duboise jako povinného vyzývatele o titul!

George Warren oznámil, že „Dynamite“ Daniel Dubois (18-1-0, 17 KO) byl určen organizací WBA jako oficiální vyzývatel o světový titul v těžké váze, který drží neporažený ukrajinský boxer Oleksandr Usyk (20-0-0, 13 KO). Ten má však v plánu vyzvat v březnu příštího roku ve sjednocujícím duelu šampióna organizace WBC Tysona Furyho (32-0-1, 23 KO).

Už minulý týden ukrajinského boxera také informovala organizace IBF, že by se měl v dalším duelu utkat s Filipem Hrgovičem (15-0-0, 12 KO).  Nyní bude pro Usyka důležité, co nejdříve domluvit podmínky s týmem Tysona Furyho a požádat organizace WBA a IBF o výjimku od povinné obhajoby pro sjednocující duel. V opačném případě by mohl Usyk o oba pásy přijít.

Daniel Dubois vs Kevin Lerena

Pětadvacetiletý britský boxer Daniel Dubois získal standardní světový titul WBA letos v červnu, když ve čtvrtém kole knockoutoval neškodného amerického boxera Trevora Bryana. Na začátku prosince jej tak čeká první obhajoba a do cesty se mu postaví jihoafrický boxer Kevin Lerena (28-1-0, 14 KO)

Na stejném galavečeru bude také podruhé obhajovat světový titul WBC v těžké váze Tyson Fury, který se již potřetí v kariéře střetne s krajanem Dereckem Chisorou (33-12-0, 23 KO), kterého již dvakrát v minulosti porazil. V roce 2012 to bylo na body a následně v roce 2014 vyhrál Fury před limitem.

Oleksandr Usyk


¤ Tváří v tvář: Procházka vs Teixeira před odvetou
¤ Soquessa vyzval Siváka, kterému se to vůbec nelíbilo
¤ Sivák Vybodoval Lengála a je stále neporažen

¤ Vondráček zdemoloval Kareše a ukončil kariéru
¤ Tereza Bledá debut v UFC nezvládla
¤ Tommy Fury: Jake Paul není moje úroveň
¤ Záznam prvního zápasu Procházka vs Teixeira
¤ Lukáš Dekýš opět „vykradl“ Polsko a má druhý titul
¤ Před 26 lety poprvé vstoupili do profi bratři Klitschkové
¤ Clash of the Stars 3: Benda zničil Kotlára v 1. kole
¤ Clash of the Stars 3: Grznár nedal psychopatovi šanci
¤ Odveta Ducár vs Řezníček v Lucerně 29. prosince