PML 5: Nový šampión a mistryně Česka!

Marcell Szombatti a Viktorie BulínováOrganizace PML má nového šampiona ve váhové kategorii do 85 kilogramů. Maďarský reprezentant Marcell Szombatti zaskočil české favority a získal titul!

Náhradník za Branislava Zuzáka Maďar Marcell Szombatti nejprve v semifinále na body jednoznačně zdolal Jiřího Jaroše, kterého
poslal k zemi přesným loktem. Jaroš ukázal tvrdost a srdce, ale po dvou počítáních a tržné ráně už nedokázal otočit průběh souboje.

Marcell Szombatti

Domácí hrdina David Křistek sice zvítězil v semifinále, kde porazil Rakušana Zečeviče, ale ve finále narazil podobně jako jeho krajan Jaroš na skvěle připraveného Szombattiho. Ve finále si Szombatti dokonce připsal na konto ukončení v prvním kole a stává se teprve třetím šampionem organizace PML.

Viktorie Bulínová v zápase pod záštitou České Muaythai Asociace (CMTA) získala titul této asociace a stala se oficiálně korunovanou jedničkou českého ženského thaiboxu. Bulínová na body zdolala houževnatou Olgu Kvaiserovou, která na domácí půdě v Třinci nezískala vytoužený titul.

PML 5

V hlavním zápase večera nezaváhal Milan Paleš. Zkušený slovenský bojovník potvrdil své kvality a v tvrdém souboji na body porazil přemožitele Jana Rudolfa z PML 4, Poláka Mateusze Janika. Paleš v pozápasovém rozhovoru přiznal, že to byl pro něj hodně těžký duel. „Soupeř byl fakt silný. Dělal mi problémy i na delší vzdálenost, ale také na blízkou vzdálenost, dokázal udeřit háky, které jsem pocítil. S Janem Rudolfem na byl méně
pohyblivý, teď více poskakoval, takže se určitě připravil na mě a na větší pohyb. Toto byl pro mě domácí zápas. Když jsme 50 kilometrů od Žiliny, já věřím, že ti lidé přijdou a podpoří. Já se snažím poté předat ten dobrý pocit z vítězství také jim,“ uvedl Paleš, který se již zanedlouho představí na prestižním zahraničním turnaji ENFUSION v Dubaji.

Milan Paleš

„Dám si teď nějaký čas na rehabilitaci a rekonvalescenci, v pondělí a úterý už se budu snažit něco dělat, protože nemůžu hned zatuhnout a poslední týden se vzpamatovat, že jdu do Dubaje. Když se podívám na mé nohy, mám je nateklé a přestože ještě necítím bolest, za deset minut to může být jinak. Musím se dát co nejrychleji dohromady alespoň na trénink, i když ještě nebudu kopat plnou sílou, ale myslím si, že alespoň ten pohyb, box a kondici budu moct dělat,“ přiblížila slovenská hvězda K1.

Další rozhovory budou v těchto dnech zveřejněny na youtubeovém kanálu organizace PML. Další výhru si připsal také mladý supertalent Ondřej Malina. Kompletní výsledky turnaje PML 5 jsou níže. Organizace PML bude pokračovat v nabitém programu také okamžitě v úvodu roku 2023. 21.1. se uskuteční galavečer PML 6 v Trenčíně. V dalších dnech vám přineseme více informací o tomto turnaji.


PML 5

Výsledky PML 5

EARLY PRELIMS

Muaythai do 63,5 kg, 3×2 min
Damian Kirschner 🆚 Adam Ďuratný
3:0 na body

PRELIMS
Muaythai do 59 kg, 3×3 min
Michaela Hlaváčiková 🆚 Paula Marčišová
3:0 na body
Muaythai do 75 kg, 3×3 min
Jakub Mikovčák 🆚 Ondřej Giňovský
3:0 na body
Semifinále 1, Muaythai do 85 kg, 3×3 min:
David Křistek 🆚 Kristian Zečevič 
3:0 na body
Semifinále 2, Muaythai do 85 kg, 3×3 min:
Marcell Szombatti 🆚 Jiří Jaroš
3:0 na body
Muaythai do 90 kg, 3×3 min
Daniel Ligocki 🆚 Martin Moravčík 
1. kolo RSC
Muaythai do 67 kg, 3×3 min
Lucie Neaguová 🆚 Šárka Melinová 
3:0 na body

HLAVNÍ KARTA

Muaythai v malých MMA rukavicích 4OZ, do 67 kg, 3×3 min
Adam Król 🆚 Ján Valovčík
2. kolo RSC
Muaythai do 65 kg, 3×3 min
Tomáš Barták 🆚 Erik Breit
2:1 na body
Muaythai do 80 kg, 3×3 min
Ondřej Malina 🆚 Lukáš Šimek
1. kolo KO
O titul CMTA do 55,34 kg, Muaythai, 5×3 min
Viktorie Bulínová 🆚 Olga Kvaiserová 
3:0 na body
Finále pyramidy o titul PML do 85 kg, Muaythai, 3×3 min
Marcell Szombatti 🆚 David Křistek
1. kolo RSC
Hlavní zápas, K1 do 71 kg, 3×3 min
Milan Paleš 🆚 Mateusz Janik
3:0 na body