Dnes: Thompson vs Holland na UFC on ESPN 42!

Stephen Thompson vs Kevin HollandJiž dnes v noci nás čeká další galavečer organizace UFC, který vyvrcholí hlavním duelem ve velterové váze Stephen Thompson vs Kevin Holland! Přímý přenos na Premier Sport!

DNES – Amway Center, Florida, USA
UFC on ESPN 42
Velterová váha
Stephen Thompson 🇺🇸🆚🇺🇸 Kevin Holland
Přímý přenos na Premier Sport!

UFC se po více čtyřech letech vrací do floridské arény, kde sídlí slavný klub NBA Orlando Magic. Naposledy se zde konal galavečer UFC on Fox 28 v únoru 2018, kdy v hlavním zápase večera knockoutoval Jeremy Stephens ve druhém kole Joshe Emmetta.

3. prosince se v hlavním duelu představí devětatřicetiletý americký veterán a bývalý vyzývatel o titul Stephen Thompson a proti němu třicetiletá stálice v UFC Kevin Holland. Půjde o souboj velmi zkušených zápasníků, kteří jsou v UFC již velmi dlouhou dobu.

Stephen Thompson

„Wonderboy“ Stephen Thompson debutoval v UFC již v únoru 2012, když tehdy knockoutoval ve třetím kole Dana Stittgena. Jeho kariéra vyvrcholila v roce 2016, kdy vyzval o titul tehdejšího šampióna Tyrona Woodleye. Zápas však skončil remízou a v březnu 2017 se konala odveta, která byla opět velmi vyrovnané, ale tentokrát dali rozhodčí těsné vítězství úřadujícímu šampiónovi.

Na své předchozí úspěchy skvělé výkony už nedokázal Thompson navázat a v dalších sedmi zápasech dokázal vyhrát pouze třikrát. Leni stál v kleci dvakrát a byly z toho dvě porážky. Nejprve ho v červenci porazil Gilbert Burns a naposledy na konci roku jednoznačně Belal Muhammad. Nyní ho tak čeká první letošní duel, který rozhodne o dalším vývoji jeho kariéry.

Kevin Holland

Na druhé straně Kevin Holland válčí v UFC od srpna 2018 a jeho debut v nejprestižnější MMA lize světa nevyšel podle představ a jasně jej vybodoval brazilský Thiago Santos. Následně se však Hollandovi začalo dařit a v roce 2020 dokázal od května do prosince vyhrát 5 zápasů v řadě a byl na vrcholu.

Stephen Thompson vs Kevin Holland

Když už to vypadalo, že Hollanda uvidíme v titulových zápasech, tak přišla loňská studená sprcha. V březnu ho vybodoval Derek Brunson a o měsíc později také Marvin Vettori. Holland naposledy zápasil letos v září na galavečeru UFC 279, kde jej v prvním kole utáhl nekompromisní Khamzat Chimaev.

UFC


¤ Felix Verdejo si možná odsedí 99 let
¤ Whyte vybodoval Frankline a podruhé vyzve Joshuu
¤ O titul v polotěžké váze Blachowicz a Ankalaev
¤ Procházka se zranil, duel s Teixeirou zrušen a titul uvolněn
¤ Tváří v tvář: Procházka vs Teixeira před odvetou
¤ Soquessa vyzval Siváka, kterému se to vůbec nelíbilo
¤ Sivák Vybodoval Lengála a je stále neporažen

¤ Vondráček zdemoloval Kareše a ukončil kariéru
¤ Tereza Bledá debut v UFC nezvládla
¤ Tommy Fury: Jake Paul není moje úroveň
¤ Záznam prvního zápasu Procházka vs Teixeira
¤ Lukáš Dekýš opět „vykradl“ Polsko a má druhý titul
¤ Před 26 lety poprvé vstoupili do profi bratři Klitschkové
¤ Clash of the Stars 3: Benda zničil Kotlára v 1. kole
¤ Clash of the Stars 3: Grznár nedal psychopatovi šanci
¤ Odveta Ducár vs Řezníček v Lucerně 29. prosince