Blachowicz: Titul si vezmu zpět do Polska!

Jan BlachowiczPolák Jan Blachowicz a Dagestánec Magomed Ankalaev se příští týden na galavečeru UFC 282 střetnou o uvolněný titul v polotěžké váze a bývalý šampión si na výhru věří a chce zápasit celých pět kol!

10.12.2022 – T-Mobile Arena, Nevada, USA
UFC 282
Polotěžká váha
Jan Blachowicz 🇵🇱🆚🇷🇺 Magomed Ankalaev
Přímý přenos na Premier Sport!

„Nevadí mi být za outsidera, jsem na tu pozici zvyklí. Prostě tam půjdu, udělám svou práci a oslavím titul, který si odvezu domů do Polska. Je mi jedno v jaké jsem pozici, udělám to a půjdu dál“. Říká odhodlaně bývalý šampión.

A dodává „Mám rád pětikolové zápasy, tři kola jsou pro mě moc rychlí. V pěti kolech máte více času, můžete si odpočinout, uspořádat taktiku a podobně. Moje zkušenost s dlouhými zápasy je větší než jeho“ Dodal polský bijec Jan Blachowicz.

V minulém týdnu přišla a ze zámoří velmi špatná zpráva. Český šampión polotěžké váhy Jiří Procházka si během přípravy vážně poranil rameno a následně se vzdal se titulu v polotěžké váze. UFC nejprve nabídla Teixeirovi duel s Ankalaevem, ale Brazilec tuto nabídku odmítl.

„Budu zápasit s kýmkoliv, ale na Ankalaeva bych potřeboval více času, protože je to úplně jiný typ fightera a podle toho bych musel přizpůsobit přípravu. Já chci být v každém zápase stoprocentně připraven a teď bych nebyl, proto jsem nabídku odmítl“. Řekl bývalý šampión Glover Teixeira, který o titul přišel letos v červnu na UFC 275 právě s Procházkou.

Jan Blachowicz vs Magomed Ankalaev

UFC v čele s prezidentem Danou Whitem následně rozhodla, že uvolněný titul dá do zápasu Jan Blachowicz a Magomed Ankalaev, kteří se utkají na stejném galavečeru. Polák Blachowicz už titul v minulosti držel a přišel o něj v souboji s Teixeirou loni v říjnu.

Na druhé straně Magomed Ankalaev má na svém kontě pouze jedinou porážku, kterou mu při debutu v UFC uštědřil v roce 2018 britský fighter Paul Craig. Od té doby si připsal 9 vítězství v řadě, když naposledy letos v červenci ve druhém kole ukončil Američana Anthony Smith.

Jiří Procházka vs Glover Teixeira


¤ Felix Verdejo si možná odsedí 99 let
¤ Whyte vybodoval Frankline a podruhé vyzve Joshuu
¤ O titul v polotěžké váze Blachowicz a Ankalaev
¤ Procházka se zranil, duel s Teixeirou zrušen a titul uvolněn
¤ Tváří v tvář: Procházka vs Teixeira před odvetou
¤ Soquessa vyzval Siváka, kterému se to vůbec nelíbilo
¤ Sivák Vybodoval Lengála a je stále neporažen

¤ Vondráček zdemoloval Kareše a ukončil kariéru
¤ Tereza Bledá debut v UFC nezvládla
¤ Tommy Fury: Jake Paul není moje úroveň
¤ Záznam prvního zápasu Procházka vs Teixeira
¤ Lukáš Dekýš opět „vykradl“ Polsko a má druhý titul
¤ Před 26 lety poprvé vstoupili do profi bratři Klitschkové
¤ Clash of the Stars 3: Benda zničil Kotlára v 1. kole
¤ Clash of the Stars 3: Grznár nedal psychopatovi šanci
¤ Odveta Ducár vs Řezníček v Lucerně 29. prosince