Azeez vs Faure o pás EBU až v březnu!

Dan Azeez vs Thomas FaureDuel o uvolněný Evropský titul v polotěžké váze Dan Azeez vs Thomas Faure se o měsíc posouvá a měl by se nakonec konat 11. března!

Původně Evropský pás EBU držel třiatřicetiletý francouzský boxer Mathieu Bauderlique (21-2-0, 12 KO), když v roce 2021 zničil v sedmi kolech ruského bijce Igora Mikhalkina (25-3-0, 11 KO). Následně jej však uvolnil, aby se mohl střetnou v eliminační zápase organizace WBC s Callumem Smithem (29-1-0, 21 KO). Francouz se Smithem utkal loni v srpnu v Saudské Arábii a prohrál knockoutem ve čtvrtím kole.

Nyní se tak o uvolněný Evropský titul EBU střetne neporažený třiatřicetiletý britský boxer „Super“ Dan Azeez (18-0-0,12 KO) a třiatřicetiletý francouzský bijec Thomas Faure (21-4-1, 2 KO). Duel se měl původně konat na plánovaném galavečeru v Londýně již 11. února. Nicméně Dan Azeez dostal v poslední fázi přípravy chřipku a duel je předběžně odložen o měsíc na 11. března.

Dan Azeez

Dan Azeez má v držení dva britské tituly BBBofC a Commonwealth. Naposledy boxoval loni v prosinci, když na galavečeru v Bournemouth ukončil v osmém kole krajana Rockyho Fieldinga a obhájil pás Commonwealth a získal také britský titul BBBofC.

Na druhé straně francouzská šestka Thomas Faure držel v minulosti několikrát francouzský národní titul a ve svém posledním zápase loni v lednu vybojoval pás Evropské Unie EBU-EU, když na domácím galavečeru jasně vybodoval krajana  Kevina Thomase Cojeana.


¤ Filip Grznár opět na Clash Of The Stars
¤ Tváří v tvář: Kotlár vs Charvát
¤ Clash Of The Stars se vrátí 11. března
¤ Dekýš vybodoval Hunanyana a má třetí titul v řadě
¤ Beterbiev se na výhru nadřel, ale pásy obhájil před limitem
¤ Jake Paul vs Tommy Fury na konci února
¤ Šampión Ngannou opouští UFC
¤ Inoue vs Fulton o dva světové tituly v květnu
¤ Dekýš vs Hunanyan o Mezinárodní český titul

¤ Václav Sivák pojede bojovat do Ruska o titul
¤ Polák Adamek má před sebou poslední zápas
¤ Joyce vs Zhang o prozatímní světový titul WBO
¤ Hill novým šampiónem, Teixeira ukončil kariéru
¤ Prezident UFC Dana White zfackoval manželku na veřejnosti

¤ Oktagon a jeho plánované galavečery v roce 2023
¤ Bývalý UFC zápasník zavraždil v hotelu přítelkyni
¤ Felix Verdejo si možná odsedí 99 let


Proboxing TIKTOK


Mallpay Proboxing