Anthony Joshua se definitivně vrací 1. dubna v USA!

Anthony Joshua a Demsey McKeanOlympijský vítěz z Londýna a bývalý světový šampión těžké váhy se oficiálně vrací 1. dubna na galavečeru ve Spojených státech. Možným soupeřem by podle neoficiálních informací měl být Demsey McKean!

Třiatřicetiletý „AJ“ Anthony Joshua (24-3-0, 22 KO) ztratil 25. září 2021 v Tottenhamu čtyři světové tituly WBA super, WBO, IBF a IBO, kdy prohrál na body 112:117, 112:116 a 113:115 s ukrajinským vyzývatelem Oleksandrem Usykem (20-0-0, 13 KO). Následně rozpustil svůj tým vedený trenérem Robem McCrackenem a vybral si před odvetou trenéra Roberta Garciu.

Odveta se konala loni 20. srpna na galavečeru v Saúdské Arábii a ani tentokrát nedokázal skvělého ukrajinského boxera porazit. Ačkoliv Joshua boxoval lépe než v prvním duelu a dostal Usyka několikrát do nekomfortní situace tak opět prohrál na body 112:116, 113:115 a 115:113.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2

I tentokrát se vydal britský boxer stejnou cestou a propustil hlavního trenéra Roberta Garciu a začal skládat nový tým okolo sebe a dokonce už si vybral i hlavního kouče, jehož jméno zatím nebylo odhaleno. Nicméně šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn potvrdil, že se Joshua vrátí mezi šestnáct provazů 1. dubna na galavečeru ve Spojených státech.

Zároveň prozradil, že Joshua letí do USA již příští týden, aby započal přípravu. Je tedy jasné, že můžeme očekávat jméno nového kouče v průběhu následujícího týdne. Zároveň prosakují neoficiální informace také o soupeři, který by měl být prvním odrazovým můstkem pro restart kariéry.

Demsey McKean

Mělo by se jednat o dvaatřicetiletého neporaženého australského bijce a světovou padesátku, kterou je „The Tower“ Demsey McKean (22-0-0, 14 KO). Australan ve svém posledním duelu loni v říjnu získal Interkontinentální titul organizace IBF, když ve třetím kole knockoutoval německého osmatřicetiletého veterána Patricka Korteho (18-2-1, 15 KO).

Demsey McKean má na svém kontě také skalp českého boxera Dominika Musila (7-5-0, 5 KO), se kterým se střetl na domácím galavečeru v Broadbeach v roce 2019. Zápas měl však naprosto jednoznačný průběh a Musila uspal brutální levou ve druhém kole.


¤ Prezident UFC Dana White zfackoval manželku na veřejnosti
¤ Oktagon a jeho plánované galavečery v roce 2023
¤ Bývalý UFC zápasník zavraždil v hotelu přítelkyni
¤ Felix Verdejo si možná odsedí 99 let
¤ Whyte vybodoval Franklinea podruhé vyzve Joshuu
¤ Soquessa vyzval Siváka, kterému se to vůbec nelíbilo
¤ Vondráček zdemoloval Kareše a ukončil kariéru
¤ Tereza Bledá debut v UFC nezvládla
¤ Tommy Fury: Jake Paul není moje úroveň
¤ Záznam prvního zápasu Procházka vs Teixeira
¤ Lukáš Dekýš opět „vykradl“ Polsko a má druhý titul
¤ Před 26 lety poprvé vstoupili do profi bratři Klitschkové
¤ Clash of the Stars 3: Benda zničil Kotlára v 1. kole
¤ Clash of the Stars 3: Grznár nedal psychopatovi šanci


Jsme nově na ⇒TIKTOKU⇐Proboxing TIKTOK


Mallpay Proboxing