Wilder, Ruiz, Dubois, Hrgovič a Joyce chtějí titul!

Wilder, Ruiz, Dubois, Hrgovič a JoyceČtyři hlavní světové organizace, to znamená také čtyři žebříčky a čtyři povinní vyzývatelé o světový titul. Jaké zápasy nás v letošním a příštím roce mohou v těžké váze čekat?

Letos v březnu bychom se měli dočkat vysněného sjednocujícího zápasu v nejtěžší váhové divizi. Souboje, který rozhodne o králi těžké váhy. Neporažený šampión organizace WBC Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) a neporažený šampión organizací WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandr Usyk (20-0-0, 13 KO) by se měli střetnou v Saúdské Arábii.

Každá organizace má však žebříček, který určuje kdo se stane povinným vyzývatelem úřadujícího šampióna. Nyní se podíváme na boxery, který vévodí žebříčkům organizací WBA, WBO, WBC a IBF. Každý z nich má přednostní právo se utkat s vítězem duelu Fury vs Usyk.

Daniel Dubois

WBA – Daniel Dubois
Na uplynulém sjezdu na konci loňského roku určila WBA povinného vyzývatele o světový titul v těžké váze, kterým je pětadvacetiletý britský boxer „Dynamite“ Daniel Dubois (19-1-0, 18 KO). Dubois má od loňské června v držení standardní světový pás WBA díky výhře nad Američanem Trevorem Bryanem. Pás následně obhájil na začátku prosince s Jihoafričanem Kevinem Lerenou.

Deontay Wilder vs Andy Ruiz

WBC – Deontay Wilder / Andy Ruiz
Organizace WBC vytvořila vyzývatelský eliminátor, který by měl v prvním čtvrtletí letošního roku vyvrcholit finálovým duelem Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO) vs Andy Ruiz (35-2-0, 22 KO). Vítěz poté vyzve světového šampióna. V předchozích zápasech dokázal Wilder ukončit Fina Heleniuse a Ruiz vybodovat Kubánce Ortize.

Joe Joyce

WBO – Joe Joyce
U organizace WBO je to neporažený sedmatřicetiletý britský boxer „Juggernaut“ Joe Joyce (15-0-0, 14 KO), který získal loni v září prozatímní světový titul, když v jedenáctém kole vybodoval bývalého světového šampióna z Nového Zélandu Josepha Parkera.

Filip Hrgovič

IBF – Filip Hrgovič
I poslední boxerská organizace má svého povinného vyzývatele. IBF určila neporaženou chorvatskou jedničku, kterou je třicetiletý „El Animal“ Filip Hrgovič (15-0-0, 12 KO). Chorvat se do pozice vyzývatele dostal díky velmi sporné výhře v eliminačním souboji s čínským boxerem Zhilei Zhangem.