Beterbiev: Domácí prostředí nehraje žádnou roli!

Artur beterbievRuský boxer má před sebou obhajobu světových titulů WBC, WBO a IBF. Již na konci ledna se střetne v Londýně s britským vyzývatelem Anthonym Yarde. Výhodu domácího prostředí Beterbiev neřeší!

28.1.2023 – Wembley Arena, Londýn, VB
Polotěžká váha
Artur Beterbiev 🇷🇺🆚🇬🇧 Anthony Yarde
Přímý přenos na BT Sport!

Neporažená kanadská jednička a světová dvojka Artur BETERBIEV (18-0-0, 18 KO) a britská trojka a světová desítka Anthony YARDE (23-2-0, 22 KO) se utkají ve dvanáctikolové titulové bitvě o pásy WBC, WBO a IBF!

„Nikdy se nezaměřuju na místo, kde se bude boxovat nebo na to, jestli soupeře ukončím před limitem nebo ne. Vždy jdu do ringu odvést svou práci, kterou umím nejlíp a tou je box. V ringu chci vždy předvést nejlepší výkon a vyhrát“. Říká úřadující šampión třech váhových kategorií.

A dodává „Nevidím žádnou výhodu domácího prostředí, takže to opravdu neřeším. Na jednu stranu si řeknete, že vás dopředu ženou fanoušci, ale na druhou je na vás dvojnásobný tlak. Vše má své pro a proti. Boxoval jsem doma v Rusku, ve Spojených státech nebo v Kanadě a vždy jsem vyhrál a to je nejdůležitější“. Řekl Beterbiev.

Sedmatřicetiletý neporažený rodák z Ruska boxující pod kanadskou vlajkou a světový šampión organizací WBC, WBO a IBF Artur Beterbiev má před sebou obhajobu všech tří pásů. Pás IBF vyhrál již v listopadu 2017, když ve dvanáctém kole knockoutoval německého boxera Enrica Koellinga. Pás následně obhájil s Callumem Johnsonem a Radivojevem Kalajdzičem.

V říjnu 2019 získal také pás WBC, když v očekávané bitvě ukončil v desátém kole do té doby neporaženého ukrajinského střelce Oleksandra Gvozdyka. Následovala roční pauza a pásy následně v roce 2021 dvakrát obhájil. Nejprve v březnu seřezal Adama Deinese a poté v prosinci sestřelil Marcuse Browna.

Artur Beterbiev

Naposledy stál v ringu loni v červnu na galavečeru Madison Square Garden, kde vyzval tehdejšího domácího šampióna organizace WBO Joe Smitha. Beterbiev zápas jasně ovládl a Smitha ukončil již ve druhém kole. Už za necelé 3 týdny ho tak čeká britský vyzývatel Anthony Yarde.

Jednatřicetiletý britský boxer Anthony Yarde má v držení britský titul a také Interkontinentální pás organizace WBO. Anthony Yarde odboxoval v roce 2021 dva duely, které jasně vyhrál před limitem když vyprovodil v prvním kole Kolumbijce Alexe Therana a ve čtvrtém kole krajana Lyndona Arthura.

Anthony Yarde

Koni stál v ringu pouze jednou, když 19. listopadu na galavečeru v britském Telfortu knockoutoval ve třetím kole bulharského boxera Stefani Koykova. Souboj s Beterbievem bude pro Yardeho jednoznačně nejtěžším duelem profesionální kariéry.