Cris Cyborg má před sebou boxerský debut!

Cris Cyborg all beltsBývalá šampiónka organizací Strikeforce, Invicta, UFC a nyní šampiónka Bellatoru Cris Cyborg má před sebou v sedmatřiceti letech debut v profesionálním boxu!

10. prosince se na galavečeru v americké Nebrasce utkají o světový titul organizace WBO neporažený úřadující šampión velterové váze Terence Crawford (38-0-0, 29 KO) a Evropský šampión David Avanesyan (29-3-1, 17 KO). Promotéři nyní odhalili, že na stejném galavečeru čeká debut jednu z nejlepších MMA válečnic na světě.

Sedmatřicetiletá brazilská fighterka Cristiane Justino Venâncio známá především pod svým zápasovým jménem Cris Cyborg si poprvé vyzkouší profesionální boxerský duel. Její soupeřkou bude dvaatřicetiletá Američanka Gabby Holloway, která v minulostí zápasila v Bellatoru a v boxu má odboxované dva duely z roku 2016, které však prohrála.

Cris Cyborg Invicta

Cyborg je ve světě MMA velké jméno a v minulosti držela tituly ve všech významných organizacích. Už v roce 2009 získal titul v organizaci Strikeforce. Následně přešla do ryze ženské organizace Invicta, kde debutovala v titulovém zápase v roce 2013 a hned se stala šampiónkou.

Cris Cyborg UFC

O tři roky později už přišel debut v nejslavnější MMA lize světa UFC. Ve třetím duelu už opět zápasila o titul a americkou fighterku Tonya Evinger ukončila před limitem a stala se tak šampiónkou už třetí organizace. V lednu 2020 se konal velký přestup a Cyborg podepsala smlouvu s konkurenčním Bellatorem.

Cris Cyborg Bellator

V něm debutovala s Kanaďankou Julii Budd, které však nedala šanci a ve čtvrtém kole ji ukončila získala další titul. Pás již čtyřikrát úspěšně obhájila, naposledy letos v dubnu na galavečeru Bellator 279 jasně vybodovala australskou válečnici Arlene Blencowe.


¤ Procházka se zranil, duel s Teixeirou zrušen a titul uvolněn
¤ Tváří v tvář: Procházka vs Teixeira před odvetou
¤ Soquessa vyzval Siváka, kterému se to vůbec nelíbilo
¤ Sivák Vybodoval Lengála a je stále neporažen

¤ Vondráček zdemoloval Kareše a ukončil kariéru
¤ Tereza Bledá debut v UFC nezvládla
¤ Tommy Fury: Jake Paul není moje úroveň
¤ Záznam prvního zápasu Procházka vs Teixeira
¤ Lukáš Dekýš opět „vykradl“ Polsko a má druhý titul
¤ Před 26 lety poprvé vstoupili do profi bratři Klitschkové
¤ Clash of the Stars 3: Benda zničil Kotlára v 1. kole
¤ Clash of the Stars 3: Grznár nedal psychopatovi šanci
¤ Odveta Ducár vs Řezníček v Lucerně 29. prosince