Lukáš Fajk nebo Václav Pejsar?

Václav Pejsar vs Lukáš FajkÚřadující český šampión Václav Pejsar se 16. června postaví těžké výzvě. Do cesty se mu postaví Kontinentální šampión organizace IBO Lukáš Fajk!

16.6.2023 – Hala Královka, Praha, ČR
Bridgerweight
Václav Pejsar 🇨🇿🆚🇨🇿 Lukáš Fajk
Start v 19:00
Vstupenky v síti Ticketportal
Přímý přenos na OktagonTV

Česká jednička ve váze Bridgerweight a česká trojka křížové váhy Václav PEJSAR (21-15-0, 16 KO) a česká jednička těžké váhy Lukáš FAJK (8-1-0, 6 KO) se poperou na galavečeru v Praze o český národní titul ČUBP ve váze Bridgerweight !

Osmatřicetiletý Václav Pejsar je bývalým českým šampiónem křížové a těžké váhy a od loňského roku je šampiónem váhy Bridgerweight. Tím se stal v červnu, když na galavečeru v Ústí nad Labem dokázal v odvetě jasně vybodoval 97:92 a 2x 97:93 velkého rivala Pavla Šoura a završil tak vzájemnou trilogii.

Na konci dubna vyzval na galavečeru v Turecku neporaženého německého bijce Huseyina Cinkaru (20-0-0, 16 KO) o uvolněný asijský titul organizace ABCO. Pejsar předvedl skvělý výkon, ale na tvrdého Němce nakonec nestačil a prohrál na body. Naopak Cinkara vyhrál i třetí titulovou bitvu, když v roce 2018 získal mezinárodní německý titul BDB, v roce 2021 Kontinentální titul IBO a nyní i asijský pás WBC ABCO.

Václav Pejsar vs Lukáš Fajk

Na druhé straně sedmadvacetiletý Lukáš Fajk má na svém kontě šest výher v řadě a je v neskutečné formě. To dokázal ve svém posledním zápase v Německu, kde dokázal 22. dubna vybodovat srbského favorita Sanela Hasanoviče a získal prestižní Kontinentální titul organizace IBO. Jeho jediným přemožitelem tak zůstává pouze Peter Kadiru, který českého bijce dokázal loni v březnu vybodovat.

Oba boxeři se zrovna nemusí a panují mezi nimi velmi napjatý vztahy a není nouze o hejty napříč sociálními sítěmi. Nyní budou mít možnost si vše vyříkat v boxerském ringu a 16. června na pražské Královce se můžeme těšit na velké bomby.

V lepší výchozí pozici je nyní Fajk, který těžký duel v Německu zvládl a dovezl domů titul. Pejsar však i přes prohru v Turecku předvedl, že v zápase nechá vše a s tím půjde i do obhajoby českého titulu. Dokáže Pejsar titul obhájit, nebo si ho dravý Fajk urve pro sebe?

Rozhovor: Václav Pejsar
Rozhovor: Lukáš Fajk


TikTok proboxing

Václav Pejsar vs Lukáš Fajk