Rozhovor: Lukáš Fajk!

Lukáš FajkMáme zde rozhovor s Kontinentálním šampiónem organizace IBO Lukášem Fajkem, kterého čeká v polovině června vyostřený titulový zápas s Václavem Pejsarem. Jaké má plány? Co by chtěl dosáhnout? Vše se dočtete v článku!

16.6.2023 – Hala Královka, Praha, ČR
Bridgerweight
Souboj o český titul ČUBP

Václav Pejsar 🇨🇿🆚🇨🇿 Lukáš Fajk
Start v 19:00
Vstupenky v síti Ticketportal
Přímý přenos na OktagonTV

Řekni nám něco o sobě. Odkud pocházíš, kde trénuješ, kdo je tvůj trenér a tým?
„Jsem pohodovej chlapík, kterého baví sport a který se prostě s ničím moc nepáře. Pocházím z pražských stodůlek, připravuje mě jak Josef Trpišovský, který mě trénuje už devět let a poslední rok je můj hlavní trenér Michal Vančura ze Spejbl Gymu. Michal pro mě byla jasná a jediná volba po přechodu mezi profíky a dostal mě na tu úroveň, kde jsem teď“.. 

Proč ses vydal na dráhu profesionálního boxera?
To bylo společné rozhodnutí s mým bráchou před devíti lety, takže jsem se v sedmnácti sebral a šel jsem do boxerny, kde to všechno začalo. V amatérech mám 30 zápasu a 28 jsem jich dokázal vyhrát. Nicméně tam se nebylo kam posouvat a proto jsem přešel mezi profíky, protože když se tomu sportu chce člověk věnovat na plno, tak musí i vydělávat peníze a to byl zlomový bod. V profi mi i víc sedí zápasy, protože mi vyhovuje boxovat na více kol,. Mám fyzickou kondici, velkou odolnost a extrémní ránu a všechny tyhle aspekty se dají prosadit hlavně v profesionálním boxu“.

Mezi profíky si teprve necelé dva roky, ale dost zásadně si promluvil do českého boxu. Jaké jsou tvé
boxerské sny?
Tak já už přišel rozjetý z amatérů, takže jsem jen v profi na těch sedm let navázal. Když něco děláš na plno a děláš to dobře, tak si myslím, že se jde prosadit i za krátkou dobu. Mým snem je samozřejmě stát se mistrem světa a držet všechny prestižní tituly, vydělat velké peníze, koupit si barák v centru Prahy a mít Lamborghini. Chci být finančně nezávislí, být velká hvězda. Vždycky jsem byl výstřední člověk a díky tomuto sportu se můžu prosadit“.

Lukáš Fajk

V loňském roce si odboxoval 5 zápasů a prohrál pouze s hvězdným Peterem Kadiru. Nechtěl by ses sním utkat v odvetě a porážku mu vrátit?
„Tak utkat bych se s ním samozřejmě chtěl, protože chci odčinit jedinou profesionální porážku. Naše stáj to intenzivně řeší a pokud vše klapne, tak možná na zápas dojde ještě letos nebo nejpozději příští rok. Tenhle zápas pro mě znamená hodně a možná je v tuto chvíli i tím nejdůležitějším“.

Letošní rok si začal pěkně zostra a získal si v Německu Kontinentální titul organizace IBO. Jak těžký duel to s Hasanovičem byl?
„Byl to hodně těžký duel, ale myslím, že jsem měl v kariéře i těžší duely. Hasonovič byl extrémně vysokej – 2 metry a 4 centimetry a neskutečně odolnej, to všechna čest. Zároveň to byl zlomový bod mé kariéry, takže jsem potřeboval zazářit a ten zápas urvat pro sebe. Na zápas jsem opravdu tvrdě dřel, dvakrát denně 3 měsíce jsem jen makal a spároval na 100 procent. Já jsem hrozně rád za tuhle zkušenost, že jsem odboxoval celých 10 kol. Kdybych vyhrál třeba už v prvním kole, tak by mi ten zápas nedal ty zkušenosti, které jsem nakonec díky němu získal“. 

Máš v plánu pás IBO obhajovat nebo půjdeš dál?
„Určitě to v plánu máme, ale zatím nemůžu moc prozradit. Nicméně řešíme nějakou smlouvu a soupeře. Pokud vše půjde podle plánu tak první obhajoba by se mohla konat už letos na podzim“. 

Lukáš Fajk

Na sociálních sítích si s Václavem Pejsarem už několik měsíců vyměňujete ostré názory. Zápas se zdá být hodně vyostřený, kde to všechno začalo?
„Začalo to už tím, když jsem přešel do profi, tak jsem jasně řekl, že chci zvednout český box a udělám pro to všechno a stanu se českou jedničkou. Teď už jsem českou jedničkou, ale furt nemám pás, který drží Venca a proto ho chci. Kdyby ho neměl, tak mě vůbec nezajímá, to je jednoduchá věc“.

Václav Pejsar boxoval v Turecku o asijský titul WBC s Huseyinem Cinkarou a prohrál na body. Viděl si zápas a jak hodnotíš výkon svého soupeře?
„Abych se přiznal, tak zápas jsem celý neviděl, koukal jsem jen na nějaké sestřihy. Já jsem i Vaškovi psal před zápasem, že mu držím palce. Máme sice spolu kariérní spor, ale ne ne osobní. Takže ty naše spory jsou jen v rámci boxu a nemají nic společného s Vaškovou osobou. Jak jsem říkal, já Vaška uznávám, normálně se bavíme, přeju mu hodně štěstí. Přál jsem mu, aby ten zápas vyhrál, protože by to bylo skvělé pro český box. Vašek sice prohrál na body, ale s takhle kvalitními soupeři je to i tak veliký úspěch a respekt Vaškovi“.

S Václavem Pejsarem budete bojovat o český titul ČUBP ve váze Bridgerweight. Jaké má přednosti a na co si budeš muset dát největší pozor?
„Jako Vašek nemá žádnou vyloženě extrémní přednost jako třeba knockoutový úder, dobrý oko nebo extrémně dobrou fyzickou kondici, ale kondici má a určitě se stoprocentně připraví a já nemůžu nic podcenit a budu muset podat maximální výkon. Jeho hlavní předností jsou zkušenosti, protože odboxoval spoustu těžkých a dlouhých zápasů. My se musíme držet své taktiky a nic nepodcenit“. 

Co pro Tebe bude kariérně znamenat případná porážka nebo výhra a jaké budou další plány pro letošní rok?
„Já neprohraju, takže ani nebudu přemýšlet co by a kdyby. Výhra nic nemění, jen to jen další krůček na mojí cestě a je to další bod, který musím splnit než půjdu o mitra světa třeba WBC nebo jiných světových organizací. Co se týče plánů pro letošní rok, tak mě čekají 2-3 extrémně těžké duely na světové úrovni. Chci svoje kvality potvrdit a ukázat že v česku jsou taky boxerští „zabijáci“, který dokážou držet krok se světovou špičkou“.

Lukáš Fajk vs Sanel Hasanovič