Beterbiev vs Smith v srpnu v USA!

Artur Beterbiev vs Callum SmithAmerická skupina Top Rank porazila ve výběrovým řízení britskou stáj Matchroom boxing a bude v srpnu pořádat titulový souboj v polotěžké váze Artur Beterbiev vs Callum Smith!

Skupina Top Rank v čele s Bobem Arumem vyhrála výběrové řízení na organizaci titulového souboje pásy WBC, WBO a IBF v polotěžké váze a porazila tak konkureční stáj britského promotéra Eddie Hearna Matchroom Boxing.

Osmatřicetiletý ruský šampión boxující za Kanadu Artur Beterbiev (19-0-0, 19 KO) a třiatřicetiletý britský vyzývatel „Mundo“ Callum Smith (29-1-0, 21 KO) se tak střetnou na galavečeru ve Spojených státech nebo v Kanadě v průběhu srpna.

Vítězná nabídka Top Ranku činila 2,115 milionu dolarů. Matchroom Boxing nabídl částku 2,1 milionu dolarů. Beterbiev si za zápas vydělá 1,33 miliónů dolarů a Smith 571 tisíc dolarů. 10% z celkové vítězné částky dostane vítěz duelu jako bonus.

Artur Beterbiev všechny tři tituly obhájil naposledy na konci ledna, když na galavečeru v londýnském Wembley dokázal v těžkém duelu ukončit v osmém kole domácího bijce Anthonyho Yarde (23-3-0, 22 KO).

Artur Beterbiev

Na druhé straně Callum Smith světový titul organizace WBA a diamantový titul organizace WBC v super střední váze. O oba titulu však přišel v prosinci 2020, kdy jej jasně vybodovala mexická legenda „Canelo“ Saul Alvarez. Následně přešel do polotěžké váhy a po vítězství nad Gilbertem Riveru a Mathieuem Bauderliquem ho čeká první titulová bitva v nové váhovce.

Callum Smith