David Light prodělal mrtvici!

Lawrence Okolie vs David LightNa konci března ovládl úřadující světový šampión křížové váhy Lawrence Okolie obhajobu titulu WBO, když vybodoval novozélandského vyzývatele Davida Lighta. Nyní vyplulo na povrch, že Light prodělal po zápase lehčí mrtvici!

25. března se Lawrence Okolie (19-0-0, 14 KO) postavil na galavečeru v Manchesteru ke třetí obhajobě a jeho soupeřem byl povinný jednatřicetiletý novozélandský vyzývatel za organizaci WBO „The Great White“ David Light (20-1-0, 12 KO). V první polovině zápasu boxoval Okolie hodně na jistotu, zasahoval a držel si podle předpokladů vzdálenost.

V druhé polovině zápasu Okolie přitvrdil, ale stále mu chyběl finální úder, který by Lighta ukončil. Novozélanďan se snažil zkracovat vzdálenost, ale Okolie to odmítal. V jedenáctém kole ringový Bob Williams strhl domácímu boxerovi bod za držení, ale to nijak neohrozilo dominanci Okolieho.

V posledním kole se Okolie snažil Lighta ukončit, ale opět chyběla finální střela. Zápas nakonec došlo až do bodového rozuzlení, kde rozhodčí měli poměrně lehkou práci a Brit tak potřetí obhajuje světový titul organizace WBO.

Lawrence Okolie vs David Light

Nyní vyplulo na povrch, že Light prodělal po zápase lehčí mrtvici. Novozélanďan se vrátil domů 1. dubna a o několik dní později onemocněl a byl hospitalizován. Původně mu byl diagnostikován opožděný otřes mozku a byl propuštěn domů. 17. dubna byl však znovu hospitalizován.

Následné vyšetření CT pak ukázalo prodělanou lehčí mrtvici. Light šel neprodleně na sál a byl hned operován. Lékaři řekli, že by se Light měl plně zotavit. Chce to však čas a dlouhou rehabilitaci. Zatím je stále v nemocnici.

Lawrence Okolie vs David Light