Tobiasz Le si jde na RFA 10 napravit reputaci!

Tobiasz LeČesko-polský válečník Tobiasz Le poprvé mezi profesionály prohrál a nyní se vrací na galavečeru RFA 10 v Havířově, kde by se rád vrátil na vítěznou vlnu!

13.5.2023 – Gascontrol Aréna, Havířov, ČR
RFA 10
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síti Ticketportal.sk
Přímý přenos PPV na RealSportTV

Zápasník Tobiasz Le má za sebou bohatou amatérskou kariéru, během které se zúčastnil několika prestižních soutěží na evropské i světové úrovni. Po přechodu mezi profesionály nasbíral 2 vítězství, ale začátkem roku 2023 přišla jeho první prohra s Markem Bakhitem.

Tobiasz si nadále myslí, že první dvě kola měla jít na bodových lístcích na jeho stranu a tuto prohru plánuje odčinit. Možnost bude mít již 13. května v Havířově na turnaji RFA 10.

Kvantum zápasů mezi amatéry
Čím je MMA populárnější a bojovníci mají možnost se jím živit naplno, tím je důležitější jejich skóre mezi profesionály. Právě z tohoto důvodu je stále větším trendem zápasit co nejvíc na amatérské scéně. Přesně to byl případ i Tobiasze Le, který má za sebou obrovské množství zápasů mezi amatéry.

Polských soutěží zaznamenal několik úspěchů a zúčastnil se i světových šampionátů: „Můj největší úspěch je asi to, že jsem se stal 4x amatérským mistrem Polska ve vahách do 66 a 61 kg, díky čemuž jsem měl možnost reprezentovat Polsko na mistrovství Evropy a světa, řekl Tobiasz Le, do jehož rohu pravidelně nastupuje jeho bratr promotér a zápasník Tomáš Linh Le Sy.

Tobiasz Le

Vstup do profesionálního MMA a sporná prohra
Vyzápasený a ostřílený Tobiasz Le měl všechny předpoklady k tomu, aby mohl vstoupit do profesionálního MMA. Ve svém debutu v Polsku dokázal zvítězit na body anásledně si odbyl svou premiéru i v organizaci Real Fight Aréna. Na turnaji RFA 6 čelil Uzbeku Eldoru Kurbonboevovi, proti kterému dominoval celá dvě kola a ve třetím ho i ukončil na TKO.

Se skóre 2-0 nastupoval do svého dalšího zápasu proti debutantovi Marku Bakhitovi jako velký favorit. Rakušan však předvedl skvělý výkon a kondiční připravenost. Po poměrně vyrovnaných úvodních dvou kolech převzal obraty zápasu a skrze závěrečnou pětiminutovku vyhrál na body u všech bodových rozhodčích.

Tobiasz Le však při vyhlašování čekal jiný verdikt: „Byl to vyrovnaný souboj, ale přece jen si myslím, že první dvě kola měla jít na mou stranu. Bakhit ukázal velké srdce a dobrou fyzickou připravenost ve třetím kole, kterou jsem já bohužel nedisponoval. Snažil jsem se jen přežít poslední kolo, co se mi podařilo, ale stálo mě to výhru,“ zhodnotil reprezentant polského Octagon Team Cieszyn.

Návrat na vítěznou vlnu?
Tobiasz Le zahájil svou profesionální kariéru v červnu 2022 a za necelý rok nastoupí do svého 4. zápasu. Na turnaji RFA 10 bude jeho soupeřem Daniel Ljaško, který má za sebou podobný příběh jako Le a dosud zápasil jen mezi amatéry. „Daniel má poměrně bohaté amatérské zkušenosti a trénuje v dobrém gymu, takže ho hodnotím jako adekvátního soupeře,“ vyjádřil se na adresu Ljaška.

Pro česko-polského bojovníka to bude další soupeř, který je debutant mezi profesionály. Tentokrát si už ale nic jiného než vítězství nepřipouští a jeho dlouhodobý cíl v RFA je jasný: „Strašně se mi líbí RFA pás, takže si ho chci pořídit,“ řekl Le. Cesta k němu však bude velmi klikatá a důležitým krokem

Tobiasz Le