Kownacki se vrací po třech porážkách!

Adam Kownacki vs Joe CusumanoPolský boxer Adam Kownacki se po třech porážkách v řadě vrací mezi šestnáct provazů a 24. června vyzve Američana Joe Cusumana!

24.6.2023 – Madison Square Garden, New York, USA
Těžká váha
Adam Kownacki 🇵🇱🆚🇺🇸 Joe Cusumano
Přímý přenos na DAZN!

Polská jednička a světová sedmatřicítka „BabyFace“ Adam KOWNACKI (20-3-0, 15 KO) a americká dvaadvacítka Joe CUCUMANO (21-4-0, 19 KO) se utkají v desetikolové netitulové bitvě na galavečeru v New Yorku!

Čtyřiatřicetiletý polský boxer Adam Kownacki neprožívá zrovna nejlepší část své profesionální kariéry. Za poslední tři roky odboxoval pouze 3 zápasy a všechny prohrál. Nejprve ho dvakrát před limitem ukončil skoro odepisovaný „The Nordic Nightmare“ Robert Helenius (31-3-0, 20 KO) a naposledy loni v červenci také turecký boxer „The Iceman“ Ali Eren Demirezen (17-1-0, 12 KO), který jej porazil na body.

Nebylo jisté, zdali bude Kownacki pokračovat nebo ne. První porážky kariéry s Robertem Heleniusem přisuzoval k narození dítěte, že se nemohl plně věnovat přípravě. Do Zápasu s Demirezenem však sliboval, že bude připraven na sto procent, ale překvapivě na papírově slabšího soupeře ztrácel.

Adam Kownacki vs Joe Cusumano

Polský bijec se měl mezi šestnáct provazů vrátit na konci března vyzvat amerického boxera Devina Vargase, který měl odstartovat Kownackiho restart kariéry. Galavečer se však zrušil a nakonec se Kownacki vrátí až 24. června a jeho soupeřem bude stejně starý Američan s italskými kořeny Joe Cusumano.

Ten v minulosti držel americký titul WBC, ale jinak nemá zdaleka takové zkušenosti jako polský boxer. Pokud by Adam Kownacki zápas nezvládl, tak se dá předpokládat, že ukončí kariéru.

Robert Helenius vs Adam Kownacki