Rozhovor: Václav Pejsar

Václav PejsarMáme zde rozhovor s českým šampiónem Václavem Pejsarem, kterého čeká v polovině června vyhrocený souboj s Lukášem Fajkem. Kde se připravuje na zápasy? Jaké má plány? Co říká na hejty s konkurencí? Vše se dočtete v článku!

16.6.2023 – Hala Královka, Praha, ČR
Bridgerweight
Václav Pejsar 🇨🇿🆚🇨🇿 Lukáš Fajk
Start v 19:00
Vstupenky v síti Ticketportal
Přímý přenos na OktagonTV

Česká jednička ve váze Bridgerweight a česká trojka křížové váhy Václav PEJSAR (21-15-0, 16 KO) a česká jednička těžké váhy Lukáš FAJK (8-1-0, 6 KO) se poperou na galavečeru v Praze o český národní titul ČUBP ve váze Bridgerweight!

Václav Pejsar vs Lukáš Fajk

Za poslední 2 roky si odboxoval neskutečnou porci 11ti zápasů a za necelé dva měsíce tě čeká další. Jak v 38 letech zvládáš takhle vysoké zápasové tempo a zároveň regeneraci?
„To je pravda, ale před tímhle tempem byl covid a všechno se zastavilo. Pro mě to bylo zrovna asi v tu nejhorší možnou dobu, byl jsem po zápase s Kudryashovem ve vyborné kondici jak po sportovní stránce tak po mentální – zápasové. Když se vše rozvolnilo tak jsem chtěl co nejvíce zápasit a asi trochu dohnat ty zápasy o které jsem přišel. Bohužel to vážně není sranda zvládat tohle tempo. Rodina, práce, tréninky, zápasy atd. Nedávno jsem si řekl, že musím své životní tempo trochu zpomalit a víc regenerovat protože jsem z celkového přetížení organizmu skončil v nemocnici a běháním po doktorech. Naštěstí mi všechny testy vyšli dobře, pouze musím vážně více regenerovat a zvolnit“.

Viděli jsme tě poslední dobou zápasit ve třech váhových kategoriích Křížová, Bridegerweight a Těžká. Jaká ti nejvíc sedí?
„Musím přiznat že moje ideální zápasová kategorie je křížová váha…Rozhodně těžká váha není vyloženě pro mě. Jsem rád že jsem z ní přešel do křížové, bylo to tenkrát dobré rozhodnutí, protože v případě zahraničních zápasů na tu těžkou váhu ztrácím jak výškově, tak i váhově“.

Dmitry Kudryashov vs Václav Pejsar

Kde se na zápasy připravuješ, kdo je tvůj trenér a kdo se celkově podílí na tvé přípravě?
„Příprava probíhá klasicky v Atom gymu, sportcentru Koloseum a Getup gymu. Na přípravě makáme společně s Pepou Zahradníkem, který měl bohužel už dlouhou dobu zaplacenou dovolenou takže nemohl s námi na zápas, dále je to už roky Petr Klikoš, který řeší skladbu tréninků, plán přípravy, kondiční, silovou a mentální přípravu. Honza Kalaš takový náš boss Atom gymu a člověk, kterého prostě chceš mít po svém boku když jdeš do bitvy. Na každého z nich bych měl samostatnou kapitolu superlativ. Jsou to opravdový kámoši. Dále na mém závěrečném shazování váhy se většinou podílí Filip Grznár, který je opravdový odborník na přímo na takovou věc. A samozřejmě ten nejlevnější pilíř mám doma v podobě manželky, která se snaží, aby to pro mě bylo vždy co nejjednodušší a mohl jsem se maximálně soustředit na zápas a přípravu na něj“.

Loni si dokázal na třetí pokus porazit Pavla Šoura a získat v nové váhovce titul. Jaký si měl pocit porazit takhle zkušeného boxera se kterým si před tím dvakrát prohrál?
„Byla to věc, kterou jsem v sobě nosil dlouho a chtěl si to v sobě srovnat. Měl jsem z toho obrovskou radost, to je úplně jasný“.

Na konci roku ses také utkal v odvetě s Vasilem Ducárem o český titul v křížové váze, ale byla z toho prohra. Je podle Tebe Vasil nejlepší křížová váha v Česku, která nemá konkurenci?
„Je to asi tak… Myslím, že v současné době to tak je. Je nejlepší křížová váha u nás… Konkurenci tady má, ale stále dokáže ukázat, že si tu pozici na čísle jedna pevně střeží“.

Huseyin Cinkara vs Václav Pejsar

Letošní rok si odstartoval prohrou o asijský titul v Turecku. Neporažený Huseyin Cinkara sice není českým fanouškům tolik znám, ale v zápase ukázal, že je to neskutečně dobrý boxer. Měl si ho nastudovaného a překvapil tě něčím v zápase?
„Nastudovaného jsme ho samozřejmě měli. Věděli jsem že má dobrý pohyb na nohou i tělem, dobrý přehled a rychle kontry. Doufali jsme, že mu nebude sedět, když na něj vyvinu tlak a budu zkracovat vzdálenost. To jsem se snažil celý zápas dělat a také většinu kombinaci začínat nebo končit údery na spodky, protože jak říkám, jeho pohyb tělem byl výborný a hlava se občas špatně trefovala… Musím jeho kvality samozřejmě uznat. Vždyť ještě neprohrál a v žebříčku WBA je asi na 6. místě a v žebříčku IBO je dokonce čtyřka“.

Jak na tebe působilo turecké boxerské prostředí, když by si to srovnal s českým galavečerem?
„Určitě se shodnu se svými trenéry a mluvím za všechny když řeknu, že máme jen slova chvály. Všechno co slíbili, tak do puntíku splnili. Všichni byli hrozně vstřícný, snažili se a vše bylo naprosto perfektní a bez chyby. Byli jsme vážně mile překvapeni. I povaha těch lidí je zcela odlišná od té naší… Všechno hrozně na klid na pohodu, žádný stres“…

Václav Pejsar a Tyson Fury

Co ti zápas s Cinkarou dal před plánovaným zápasem s Lukášem Fajkem?
„Dal mi tu chuť a další motivaci. Nemám rád když jsem dlouhou dobu bez zápasu. Chtěl jsem zůstat v zápasovém tempu až do zápasu s Lukášem. Teď jsem odboxoval 10 kol s chlapem, který to má 20-0 a je v širší světové špičce. Takže ne, že bych Lukáše podceňoval, ale určitě tohle byl ten náročnější z těchto dvou zápasů“.

Václav Pejsar

Na sociálních sítích se hodně hejtíte jak s Lukášem Fajkem tak s jeho stájí Patron Boxing. Zápas se zdá být hodně vyostřený, kde to všechno začalo?
„Abych řekl pravdu, tak ani nevím kdy a kde to začalo… Patron boxing jde s dobou a myslí si, že je „IN“ srát se do každého a trashtalkovat při každé příležitosti. Nebo tak se mi to alespoň jeví, protože vidíme, jak i spousta věcí někde na FB komentují. Mě už to přestává úplně zajímat a nějak na to už ani nekoukám. Bere mi to akorát zbytečně čas a energii. Oni by se srali do každého (hlavně do mě teda) a když člověk řekne nějakou kritiku a ještě ve vší slušnosti, tak akorát vyletí a začnou to rozmazávat jak 💩. Na tohle čekám taky nějaký kecy ale kašlu na to, já se soustředím jen na box“.

Lukáš Fajk získal v posledním zápase v Německu Kontinentální titul IBO. Viděl si zápas a jak ho hodnotíš?
„Viděl jsem to trochu v rychlosti… Je to úspěch a konečně někdo přivezl pás z venku, což je vždy strašně těžký úkol. Soupeř vypadal, že si myslel, že zápas bude tak na 5 kol. Takže ten závěr byl už jasně v podání Fajka“.

Lukáš Fajk je před vašim zápasem o český titul v Bridgerweight papírovým favoritem. Jaké má přednosti a na co si budeš muset dát největší pozor?
„Tak asi na tlak a sílu úderu… Tyhle dvě věci má, jinak nevím“.

Václav Pejsar

Co pro Tebe bude kariérně znamenat případná porážka nebo výhra a jaké budou další plány pro letošní rok?
„Nepřemýšlím nad tím, co pro mě bude ta výhra znamenat. Určitě je to pro mě poslední český soupeř. Bude mi 39 let a chci si ještě poslední roky kariéry užít zajímavými zápasy třeba venku a nechodit tady s mladýma českýma klukama. Chci sbírat ještě zkušenosti a zážitky z velkých akcí. Uvidím co pak přijde a jak to bude ale s Čechama už vážně boxovat nechci a nebudu. Vždy jsem říkal, že bychom tady měli držet všichni pohromadě a podporovat se navzájem, abychom mohli ukázat český box venku v co nejlepším světle… Po zápase s Lukášem si chci dát chvilku pauzu a oddech od boxu, protože už to táhnou zase bez pauzy straně dlouho, pořád něco odkládám kvůli tréninkům a přípravě. Takže si vezmu krátké volno od boxu, budu se udržovat jinými sporty, chtěl bych s dětmi na dovolenou, s manželkou letíme sami na prodloužený víkend na Maltu, prostě si odpočinout i mentálně od boxu a pak do toho zase skočit. Uvidíme jaké přijdou příležitosti… Budu připraven ty zajímavé chytit pevně za vlasy 😁 minulý měsíc mi zrušili zápas v Anglii se zajímavým soupeře tak doufám, že podobná nabídka nebo tenhle zápas přijde znova“.

Václav Pejsar vs Lukáš Fajk