Haney: Moje zápasy v lehké váze se chýlí do konce!

Devin HaneyÚřadující nesporný šampión lehké váhy Devin Haney přiznává, že v lehké váze má před sebou maximálně tři duely. Pak půjde dál!

„Moje dobrodružství s v lehké váze se pomalu chýlí ke konci. Jsou pouze tři soupeři, se kterými jsem ochotný v lehké váze ještě zůstat. Pak už se chci posunout do další váhové kategorie a čelit dalším výzvám“. Přiznává čtyřnásobný světový šampión.

„Teď v květnu porazím Vasila Lomachenka a potom se chci utkat se Shakurem Stevensonem a Gervontou Davisem. Nic jiného mě už v lehké váze nedrží. Získal jsem všechny čtyři tituly a stal se absolutním šampiónem a už je budu podruhé obhajovat“. Dodává Devin Haney.

Devin Haney vs Vasyl Lomachenko

Čtyřiadvacetiletý americký neporažený král lehké váhy „The Dream“ Devin Haney (29-0-0, 15 KO) získal všechny čtyři prestižní světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF loni v červnu, když s přehledem vybodoval tehdejšího šampióna Gerorge Kambosose (20-2-0, 10 KO) na jeho vlastní půdě v Austrálii.

Odveta se následně konala 16. října a dějištěm byla opět Austrálie. Už před duelem Haney sliboval, že ho Kambosos nemá čím překvapit a že ho opět s přehledem porazí. Jeho slova se stala skutečností a Haney předvedl naprosto famózní výkon a Kambosose vybodoval ještě dominantněji než v prvním zápase a tituly obhájil.

20. května bude pásy opět obhajovat a do cesty se mu postaví dvojnásobný olympijský vítěz a bývalý světový šampión Vasyl Lomachenko. Zápas se bude konat ve slavné MGM Grand v Las Vegas.

Devin Haney vs Vasyl Lomachenko