Stevenson: Ryan Garcia nepatří mezi elitu!

Shakur StevensonNeporažený bývalý světový šampión super pérové váhy a aktuální jednička lehké váhy Shakur Stevenson si myslí, že Ryan Garcia není elitní boxer a mezi ty nejlepší nepatří!

„Gervonta Davis vypadal v zápase s Ryanem Garciou ostře, přesně a úderně. Boxoval opravdu skvěle a komplexně. Naopak Garcia vypadal jako předškolák, který je od elity na míle vzdálený. Devin Haney, Ryan Garcia, Gerovonta Davis a Teofimo Lopez jsou výjimečný a myslel jsem, že Ryan Garcia do této společností patří, ale nyní si myslím, že mezi elitu lehké váhy nepatří“. Říká neporažený americký boxer.

„Garcia si v zápase neuměl najít správně vzdálenost, chyběl mu přehled a hledal každý úder. Třikrát za sebou hodil levý hák a dostal ránu. Každý ví, že když bojujete s Davisem, nemůžete ho chytit třikrát stejně, protože pak už to dostanete zpět i s úroky“. Pokračuje Stevenson 

„Existuje elitní úroveň, kdy víte a rozumíte tomu, co děláte, máte boxerské IQ a chytrost. Ryan neměl žádný z těchto prvků. Bojoval srdcem místo mozkem. Udělal příliš mnoho chyb. Nevyužil svou velikost, necítí vzdálenost a další prvky, které by mu mohly pomoci v boji. Ryan nevyužívá svou výšku a dosah, rád dělá věci určitým způsobem a nechce to měnit“. Dodává bývalý dvojnásobný šampión.

Shakur Stevenson vs Shuichiro Yoshino

Pětadvacetiletý Shakur Stevenson (20-0-0, 10 KO) držel v loňském roce tituly WBC a WBOI v super pérové váze a letos v dubnu debutoval v lehké divizi, když dokázal v šestém kole ukončit japonského šampióna Shuichira Yoshina. Nyní se zaměřuje na titulový souboje a chce Gervontu Davise a Devina Haneye.

Shakur Stevenson