Zhang zničil Joyceho a má titul!

Joy Joyce vs Zhilei ZhangČínský veterán Zhilei Zhang se postaral na galavečeru v Londýně o obrovské překvapení, když v šesti kolech zničil šampióna Joe Joyceho a získal prozatímní světový titul WBO!

15.4.2023 – Copper Box Arena, Londýn, VB
Těžká váha
Zhilei Zhang 🇨🇳🆚🇬🇧 Joe Joyce
6. kolo TKO

Britský boxer „Juggernaut“ Joe Joyce (15-1-0, 14 KO) získal prozatímní světový titul organizace WBO ve svém posledním duelu loni v září, když rozebral a v jedenáctém kole ukončil bývalého mistra světa Josepha Parkera. Organizace WBO ho následně jmenovala jako povinného vyzývatele Oleksandra Usyka.

Usyk má však přednostní povinnosti u organizace WBA a měl by se v létě utkat s britským boxerem Danielem Duboisem (19-1-0, 18 KO). Pak se dá očekávat sjednocující bitva s Furym a poté by snad mohla přijít řada na Joyceho.

Sedmatřicetiletý Joyce se tak dnes střetl v první obhajobě prozatímního titulu WBO s devětatřicetiletou čínskou jedničkou Zhilei Zhangem (25-1-1, 20 KO). Zápas začal lepé Zhang, ale to se dalo čekat, protože Joyce má vždy pomalejší začátky.

Jenže už ve druhém kole Zhang s šampiónem hodně silně otřásl a ten byl v problémech. Po dalších tvrdých úderech začalo Joycemu bobtnat pravé oko a v šestém kole už na něj ani neviděl. Do zápasu se tak vložil ringový lékař, který správně zápas zastavil.

Joy Joyce

Joyce tak poprvé v profesionální kariéře poznal hořkost porážky. Naopak čínský boxer získal prozatímní světový titul a je tak povinným vyzývatelem Usyka. Dá se však očekávat, že v létě uvidíme odvetu, která téměř jistě nebude mít favorita.