Video: Zhang zdemoloval Joyceho!

Joy Joyce vs Zhilei ZhangMáme zde záznam ze včerejšího hlavního duelu na galavečeru v Londýně, ve kterém čínský boxer Zhilei Zhang šokoval britské publikum a v šesti kolech vyprovodil šampióna Joe Joyceho. Video ze zápasu v článku!

Devětatřicetiletý čínský veterán „Big Bang“ Zhilei Zhang (25-1-1, 20 KO) včera naprosto šokoval svět, když dokázal postupně  svými tvrdými zdemolovat úřadujícího ´prozatímního šampióna organizace WBO. Sedmatřicetiletý „Juggernaut“ Joe Joyce (15-1-0, 14 KO) doplatil na svůj defenzivní styl a Zhang toho skvěle využil.

Nicméně čínský boxer není žádné ořezávátko a plno úspěchů sklízel už v amatérském boxu. Z asijského mistrovství má dvě zlaté medaile, jednu stříbrnou a dva bronzy. Z mistrovství světa 2007 a 2009 di přivezl bronzové medaile. V roce 2008 se také představil na domácích olympijských hrách v Pekingu.

Zhilei Zhang

Na Olympiádě předvedl skvělé výkony, když nejprve jasně vybodoval Mohameda Amanissia z Maroka a následně ve čtvrtfinále opět rozdílem třídy vybodoval kazašského reprezentanta Ruslana Myrsatayeva. V semifinále se měl utkat s Ukrajincem Vyacheslavem Glazkovem, ale ten musel pro zranění odstoupit a Zhang ve finále změřil síly s italskou legendou Robertem Cammarellem, který však Zhanga Převálcoval a Číňan bral stříbro.

Joy Joyce vs Zhilei Zhang

Mezi profíkama prohrál pouze jednou a byla to velmi sporná porážka, když na galavečeru v Saúdské Arábii v eliminačním duelu organizace IBF s Filipem Hrgovičem (15-0-0, 12 KO) rozhodčí Robin Taylor a Leszek Jankowiak otočili zápas ve prospěch chorvatského bijce.

Zhilei Zhang

Včera si však Zhilei Zhang spravil chuť v Londýně, když si jej vybral na obhajobu prozatímního světového titulu Joe Joyce. Čínský boxer byl tvrdý jako skála, ničil Joyceho tvrdými údery a Brit byl zastaven v šestém kole ringovým lékařem. Odveta je na spadnutí v létě. Držitel prozatímního titulu je také oficiální vyzývatelem Oleksandra Usyka.