WADA: Joshua i Franklin čistí!

Anthony Joshua vs Jermaine FranklinSvětová antidopingová agentura WADA oznámila, že všechny testy provedené před a po souboji Anthony Joshua vs Jermaine Franklin byly v pořádku!

Když se domluvil souboj mezi bývalým světovým šampiónem těžké váhy Anthonym Joshuou (25-3-0, 22 KO) a americkým boxerem Jermaine Franklinem (21-2-0, 14 KO) tak se oba aktéři dobrovolně přihlásili také ke kontrolám světové antidopingové agentury WADA, neboť Britská UKAD nemá aktuálně zrovna dobrou pověst.

Není to poprvé co se Anthony Joshua vydal tímto směrem a u všech důležitých zápasů se jeho tým rozhodl také pro testování o světové antidopingové agentury. WADA nyní oznámila, že všechny provedené odběry byly v pořádku a a oba aktéři byly během zápasu čistí.

WADA všechny provedené kontroly a jejich výsledky zveřejňuje a je plně transparentní. Naopak britská antidopingová agentura UKAD výsledky nesděluje a řeší je pouze s dotčenými boxery, což se v minulých týdnech ukázalo jako naprosto skandální. Protože bylo odhaleno, jak Amir Khan dopoval v zápase s Kellem Brookem, ale nebyly informováni jak promotéři tak ani britská boxerská asociace BBBofC.

Anthony Joshua vs Jermaine Franklin