Zhang vs Parker o titul WBO!

Zhilei Zhang vs Joseph ParkerProzatímní šampión těžké váhy organizace WBO Zhilei Zhang Bude 8. března na galavečeru Joshua vs Ngannou v Rijádu obhajovat titul. Do cesty se mu postaví bývalý šampión Joseph Parker!

8.3.2024 – Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha
Zhilei Zhang 🇨🇳🆚🇳🇿 Joseph Parker

Přímý přenos na DAZN

Čínská jednička a světová sedmička „Big Bang“ Zhilei ZHANG (26-1-1, 21 KO) a novozélandská jednička a světová trojka „Lupesoliai La’auliolemalietoa“ Joseph PARKER (34-3-0, 23 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový titul organizace WBO!

Čtyřicetiletý čínský boxer Zhilei Zhang získal prozatímní titul WBO loni v dubnu, když se postaral o obrovské překvapení a v šestém kole ukončil favorizovaného britského boxera Joe Joyceho (15-2-0, 14 KO). Následně se v září konala odveta a Zhang předvedl ještě ostřejší výkon a Joyceho ukončil už ve třetím kole.

Nyní má před sebou druhou obhajobu a do cesty se mu postaví dvaatřicetiletý bývalý světový šampión z Nového Zélandu Joseph Parker. Novozélanďan držel světový titul WBO od roku 2016 až do roku 2018, kdy podlehl na body Joshuovi.

V loňském roce odboxoval celkem čtyři duely a ze všech odešel vítězně. Nejprve v lednu vybodoval Angličana Jacka Masseye, v květnu v prvním kole ukončil Australana Faiga Opelu, v říjnu ve třetím kole knockoutoval Kanaďana Simona Keana a naposledy v Rijádu jasně přejel na body Deontaye Wildera a zakotvil na 3. místě světového žebříčku.

O hlavní duel galavečera v Rijádu se postarají bývalý světový šampión „AJ“ Anthony Joshua (27-3-0, 24 KO) a bývalý MMA šampión UFC „Predator“ Francis Ngannou (0-1-0). Přímý přenos bude zajišťovat streamovací platforma DAZN.

Anthony Joshua vs Francis Ngannou