Joshua nebo Ngannou?

Anthony Joshua vs Francis NgannouBývalý světový šampión těžké váhy Anthony Joshua a bývalý MMA šampión UFC Francis Ngannou se střetnou 8. března na galavečeru v Rijádu. Kdo ovládne tento „Money fight“?

8.3.2024 – Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha
Anthony Joshua 🇬🇧🆚🇨🇲 Francis Ngannou
Přímý přenos na DAZN

Britská jednička a světová dvojka „AJ“ Anthony JOSHUA (27-3-0, 24 KO) a kamerunská jednička a světová dvaatřicítka „The Predator“ Francis NGANNOU (0-1-0, 0 KO) se utkají v desetikolové netitulové bitvě na galavečeru v saúdskoarabském Rijádu!

Čtyřiatřicetiletý britský boxer a bývalý mistr světa těžké váhy „AJ“ Anthony Joshua (26-3-0, 23 KO) získal už v roce 2016 světový titul IBF, když ve 2. kole knockoutoval tehdejšího šampióna Charlese Martina. O rok později v parádní bitvě s Wladimirem Klitschkem získal také pásy WBA super a IBO. V roce 2018 vybodoval Josepha Parkera a přidal také světový titul WBO.

V roce 2019 přišla nečekaná porážka s Andy Ruizem, který jej k údivu všech zničil v sedmi kolech. Joshua se však z porážky rychle vzpamatoval a na konci téhož roku Ruize vybodoval a tituly si vzal zpět. V září 2021 přišla druhá porážka, kdy nestačil na neporaženého Ukrajince a bývalého krále křížové váhy Oleksandra Usyka. O rok později se konala odveta, kde Usyk pásy obhájil a a Joshua definitivně tituly ztratil.

Anthony Joshua vs Francis Ngannou

V loňském roce se však AJ vrátil v plné síle a postupně porazil Jermaine Franklina, Roberta Heleniuse a naposledy v prosinci s naprostým přehledem vymazal v pěti kolech švédského snipera Otto Wallina. Letošní rok odstartuje 8. března „Money Fightem“ a v ringu se mu postaví sedmatřicetiletý bývalý král MMA organizace UFC Francis Ngannou.

Anthony Joshua vs Francis Ngannou

Kamerunský válečník se po skončení spolupráce s UFC představil v loňském roce poprvé mezi profesionálními boxery a střetl se hned s neporaženým úřadujícím šampiónem WBC Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO). Kamerunec předvedl skvělý výkon, dokázal Furyho dostat i do počítání a nakonec prohrál jen těsně na body 95:94, 94:95 a 93:96.

Knockout Chaos

Do ringu se vrací také prozatímní světový šampión organizace WBO Zhilei Zhang (26-1-1, 21 KO), který bude čelit přemožiteli Deontaye Wildera a bývalému světovému šampiónovi Josephovi Parkerovi (34-3-0, 23 KO).