Zhang si na Usyka minimálně rok počká!

Joy Joyce vs Zhilei ZhangPrezident WBO prozradil, že aktuálně neplánuje určit prozatímního šampióna těžké váhy do zápasu s Oleksandrem Usykem. Zhilei Zhang si tak na souboj o plnohodnotný titul bude muset počkat!

Čtyřicetiletý čínský boxer „Big Bang“ Zhilei Zhang (26-1-1, 21 KO) dokázal v polovině dubna postupně svými tvrdými údery zdemolovat tehdejšího šampióna Joe Joyce (15-2-0, 14 KO) a získal prozatímní světový titul organizace WBO. Joyce následně využil doložku o odvetě, která se konala na konci září na londýnském stadiónu ve Wembley.

Odvetu s naprostým přehledem ovládl opět čínský veterán, když ve třetím kole vytasil tvrdou pravou a poslal pár sekund před koncem kola Joyce k zemi. Ten se ještě pokoušel vstát, ale byl silně otřesen a ringový Steve Gray zápas správně ukončil. Zhang tak v odvetě obhájil prozatímní titul WBO a předpokládalo se, že bude mít status povinného vyzývatele, nicméně organizace IBF a sjednocení bude mít přednost.

„Nyní by nás měl čekat sjednocující duel mezi Oleksandrem Usykem a Tysonem Furym. Poté by měla následovat odveta. Zároveň IBF určila jako první povinného vyzývatele Filipa Hrgoviče, takže Zhang by mohl přijít na řadu až jako čtvrtý zápas, což by mohlo být časově rok a více. Jak mile proběhnou tyto boje, určíme prozatímního šampióna jako povinného vyzývatele“. Prozradil prezident organizace WBO Paco Valcarcel.

Zhilei Zhang