Yoka se vrátí v prosinci!

Tony Yoka vs Carlos TakamAmatérsky mistr světa a olympijský vítěz z Ria Tony Yoka se v prosinci vrátí do ringu po dvou porážkách. Jeho soupeřem bude bývalý světový šampión Ryad Merhy!

9.12.2023 – Paříž, Francie
Těžká váha
Tony Yoka 🇫🇷🆚🇨🇮 Ryad Merhy

Francouzská dvojka a světová jednadvacítka „La Conquete“ Tony YOKA (11-2-0, 9 KO) a belgická jednička a světová pětačtyřicítka Ryad MERHY (31-2-0, 26 KO) se utkají v osmikolové netitulové bitvě na galavečeru v Paříži!

Jednatřicetiletý francouzský boxer Tony Yoka  vyhrál v roce 2016 olympijské hry v Riu a skvěle měl našlápnuto také mezi profesionály. Vše vypadalo, že je Yoka na dobré cestě k velkým titulovým zápasů, jenže loni v květnu přišlo velké překvapení.

O to se postaral devětadvacetiletý rodák z Konga Martin Bakole (19-1-0, 13 KO) se kterým se střetl na domácím galavečeru v Paříži. Francouzský bijec překvapivě ztrácel a Bakole jej dokázal v desetikolové bitvě přetlačit na body.

Letos v březnu se postavil k restartu kariéry a jeho soupeřem byl dvaačtyřicetiletý rodák z Kamerunu boxující pod francouzským pasem Carlos Takam (40-7-1, 28 KO). Yoka byl proti skoro generačně staršímu boxerovy velkým favoritem, jenže v ringu to vypadalo jinak. Takam skoro celý zápas tlačil a Yoka ztrácel. Takam jej ničil jak tvrdými údery tak vytrvalostí a Yoka byl příliš pasivní a hodně úderů buď nenašlo cíl nebo skončili v krytu. Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, kde se dva rozhodčí přiklonili na stranu Takama a jeden na stranu Yoku.

Na začátku prosince se tak Yoka vrací po dvou porážkách a dá se říct, že tento zápas rozhodne o tom, co bude s jeho další kariérou. Jeho soupeřem bude třicetiletý rodák z Pobřeží Slonoviny Ryad Merhy (31-2-0, 26 KO). Merhy držel v minulosti standardní světový titul WBA v křížové váze a poté zkusil štěstí v nové váze Bridgerweight, kde letos v květnu nestačil v rámci eliminačního duelu na Jihoafričana Kevina Lerenu a prohrál s ním na body.

Joyce, Yoka, Hrgovič, Dychko