WBA zamítla protest Duboise!

Oleksandr Usyk vs Daniel DuboisOrganizace WBA oficiálně zamítla protest skupiny Queensberry Promotions ohledně srpnového zápasu mezi Usykem a Duboisem!

Britská promotérská skupina Franka Warrena Queensberry Promotions požadovala zneplatnění výsledku titulového zápasu Oleksandr Usyk vs Daniel Dubois, protože byla přesvědčena, že úder, který dostal Usyk v pátém kole byl legitimní, ale ringový jej podle nich vyhodnotil špatně jako úder pod pás.

Nicméně už z opakovaných záběrů bylo evidentní, že šlo opravdu o úder pod pás a zkušený ringový sudí Luis Pabon celou situaci vyhodnotil správně. Daniel Dubois a celý jeho tým byl proti a nemohl zkousnout porážku v devátém kole, kdy jej Usyk ukončil.

Nyní přišla také oficiální zpráva z organizace WBA. „Supervizor zápasu WBA Jesper Jensen vyhodnotil, že rozhodčí Luis Pabon učinil správné rozhodnutí ohledně úderu, který byl považován za příliš nízký úder. WBA zaslal toto vyjádření také mezinárodní komisi rozhodčích, která 11. září provedla své hodnocení a dospěla též k závěru, že neexistují žádné důkazy o tom, že by Pabonovo rozhodnutí bylo špatné“.

„Kromě toho došlo tako k závěru, že neexistuje žádný videozáznam, který by svědčil o nesprávném posouzení ringového a proto bylo rozhodnuto, že výsledek je správný. Pravidla WBA navíc stanoví, že pouze rozhodčí rozhoduje o tom, zda byl úder příliš nízký nebo ne a zda může faulovaný boxer pokračovat v boji nebo ne. Po prostudování celé dokumentace je rozhodnutí všech instancí učiněné podle předpisů WBA ztotožněno s výsledkem zápasu“.

Oleksandr Usyk vs Daniel Dubois