UFC: Buday má novou smlouvu!

Martin BudaySlovenský ranař a bývalý šampión organizace Oktagon Martin Buday podepsal novou smlouvu s organizací UFC, která mu zaručuje další čtyři zápasy!

Jednatřicetiletý slovenský válečník Martin „Badys“ Buday vybojoval v roce 2021 v Dana White’s Contender Series smlouvu, když v prvním kole ukončil technickým knockoutem amerického bojovníka Lorenza Hooda. Debut v organizaci UFC ho čekal v dubnu loňského roku, kdy dokázal vybodovat Američana Chrise Barnetta a připsat si historicky první vítězství v nejprestižnější MMA organizaci světa. Nicméně byl blízko diskvalifikace.

Martin Buday

Do druhého duelu se postavil loni v srpnu s Polákem Lukaszem Brzeskim. Celý zápas se tentokrát odehrál v postoji a byl velmi vyrovnaný. Duel nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém se dva sudí přiklonili na stranu Slováka a ten si připsal druhou výhru v UFC.

V letošním roce se Buday do oktagonu postavil opět dvakrát a v obou případech vítězně. V dubnu přetlačil na body amerického bojovníka Jake Colliera a naposledy v srpnu ukončil už v prvním kole Joshe Parisiana. Tento duel poslal slovenského bijce do prvním patnáctky těžké váhy.

Nyní přišla z týmu nejúspěšnějšího Slováka v UFC další skvělá zpráva. Martin Buday podepsal nový kontrakt s UFC, který mu zaručí další čtyři zápasy a v dohledné době by mělo být oznámeno, kdy jej opět uvidíme v kleci.

Martin Buday