Wood: Pokud půjde vše podle plánu, Lara nevydrží více jak 6 kol!

Leigh Wood vs Michael ConlanBritský boxer Leigh Wood má před sebou druhou obhajobu standardního světového titulu WBA v pérové váze. A na únorový duel s Mauricio Larou si hodně věří!

18.2.2023 – Nottingham Arena, Nottingham, VB
Pérová váha
Leigh Wood 🇬🇧🆚🇲🇽 Mauricio Lara
Přímý přenos na DAZN

Britská jednička a světová sedmička „Leigh-thal“ Leigh WOOD (26-2-0, 16 KO) a mexická dvojka a světová čtyřka „Bronco“ Maurico LARA (25-2-1, 18 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBA!

„Mám rád pozici outsidera, protože na mě není tak vysoký tlak a zároveň mě baví, když můžu lidi překvapit. Takhle to bylo přesně v zápase s Conlanem. Všichni čekali, že mě přejede a nakonec všichni žasli, jak jsem dobře boxoval a to mě naplňuje“. Řekl Leigh Wood.

„Lara má styl, který mi naprosto vyhovuje. Je přesný opak Conlana, který boxuje hodně nepříjemně. Pokud k zápasu přistoupím špatně, tak se může stát cokoliv, ale pokud půjde vše podle plánu, tak si myslím, že Lara nevydrží déle jak 6 kol“. Říká sebevědomě Wood.

Leigh Wood vs Mauricio Lara

Čtyřiatřicetiletý britský boxer Leigh Wood získal standardní světový titul WBA v červenci 2021, když ve dvanáctém kole ukončil tehdejšího šampióna z Číny Can Xua. Pás následně obhájil loni v březnu, když v ostře sledovaném duelu ukončil rovněž v posledním kole irského boxera Michaela Conlana, kterého doslova vystřelil z ringu.

Nyní má před sebou druhou obhajobu a do cesty se mu postaví o deset let mladší mexický boxer Mauricio Lara. Ten vyskočil v žebříčku především díky remíze a následnému vítězství nad Joshem Warringtonem. Loni odboxoval dva duely a oba vyhrál ve 3. kole. Nejprve v březnu ukončil Američana Emilia Sancheze a naposledy v říjnu také Kolumbijce Jose Sanmartina.