Tony Yoka se v Paříži střetne s Takamem!

Tony YokaFrancouzská jednička těžké váhy Tony Yoka se vrací po překvapivé loňské porážce, kterou mu uštědřil Martin Bakole. Do cesty se mu postaví veterán Carlos Takam!

Třicetiletý francouzský boxer „La Conquete“ Tony Yoka (11-1-0, 9 KO) dokázal ještě jako amatér ovládnout v roce 2010 juniorský olympijské hry, v roce 2015 již mistrovství světa a v roce 2016 také olympijské hry v Riu, když ve finálovém duelu těsně vybodoval britského boxera Joe Joyce (15-0-0, 14 KO).

V létě roku 2017 už debutoval mezi profesionály, když ve druhém kole knockoutoval amerického boxera Travise Clarka. V letech 2019 a 2020 si připsal čtyři důležité výhry, když postupně porazil Alexandera Dimitrenka, Michaela Wallische, Johanna Duhaupase a Christiana Hammera.

Tony Yoka vs Christian Hammer

Před dvěma lety získal také Evropské unie EBU-EU, když ve dvanáctém kole ukončil belgického boxera Joela Tambwe Djeka. Poté si vyšlápl na do té doby neporaženého Chorvata Petara Milase, kterého ukončil v sedmém kole.

Vše vypadalo, že je Yoka na dobré cestě k velkým titulovým zápasů, jenže proti byl devětadvacetiletý rodák z Konga Martin Bakole (18-1-0, 13 KO) se kterým se střetl na domácím galavečeru v Paříži loni v květnu. Francouzský bijec překvapivě ztrácel a Bakole jej dokázal vybodovat.

Tony Yoka vs Martin Bakole

Jednalo se o velké překvapení a Yoka se následně nechal slyšet, že si dá pauzu a překope celý tréninkový kemp. Nyní se do ringu vrátí v sobotu 11. března na domácím galavečeru v Paříži a jeho soupeřem bude dvaačtyřicetiletý veterán Carlos Takam (39-7-1, 28 KO).

Rodák z Kamerunu boxující za Francii oba poslední duely prohrál. V roce 2021 jej v šestém kole ukončil Joe Joyce a naposledy loni v září prohrál na body s ruským obrem Arslanbekem Makhmudovem. Pro Yoku je to ideální soupeř na restart kariéry a Francouz musí vyhrát.

Joyce, Yoka, Hrgovič, Dychko