Wilder vs Helenius již dnes v noci!

Deontay Wilder vs Robert Helenius„The Bronze Bomber“ Deontay Wilder a „The Nordic Nightmare“ Robert Helenius se dnes v noci poperou v semifinálové eliminační bitvě organizace WBC! Kde sledovat?

15.10.2022 – Barclays Center, Brooklyn, USA
Těžká váha
Deontay Wilder 🇺🇸🆚🇫🇮 Robert Helenius
Hlavní přenos: Fox PPV a PPV.com
Velká Británie FITE TV
Evropa: TVP Sport

Americká jednička a světová dvojka „The Bronze Bomber“ Deontay WILDER (42-2-1, 41 KO) a finská jednička a světová šestnáctka „The Nordic Nightmare“ Robert  HELENIUS (31-3-0, 20 KO) se utkají ve dvanáctikolové eliminační bitvě organizace WBC!

Vážení
Deontay Wilder: 97,3 kg (9.10.2021 – 108 kg)
Robert Helenius: 114,9 kg (9.10.2021 – 111,6 kg)

Deontay Wilder

Šestatřicetiletý americký boxer a bývalý světový šampión těžké váhy Deontay Wilder získal v lednu 2015 světový titul organizace WBC, když jasně vybodoval tehdejšího šampióna Bermane Stiverneho. Titul dokázal následně desetkrát úspěšně obhájit. Naposledy tomu bylo v listopadu 2019, kdy v odvetě knockoutoval v sedmém kole Kubánce Luise Ortize.

Jenže v únoru 2020 přišla odveta s Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO) se kterým v prvním střetnutí sporně remízoval. Fury Wildera naprosto zdemoloval a roh amerického boxera vhodil do ringu bílý ručník. Loni v říjnu završili s Furym trilogii a opět se z vítězství radoval britský boxer, když Wildera tvrdě knockoutoval v jedenáctém kole.

Robert Helenius

Nyní je Wilder na cestě stát se opět světovým šampiónem a první překážkou je v semifinálovém eliminačním duelu finská hradba jménem Robert Helenius. Helenius také poslední tři roky odboxoval pouze dva duely s jedním soupeřem a tím byl Polák Adam Kownacki.

Ačkoliv byl v obou případech velkým favoritem Kownacki, tak Helenius oba zápasy jednoznačně ovládl, když v prvním zápase Poláka ukončil ve čtvrtém kole a v odvetě v kole šestém. Finský boxer tak v osmatřiceti letech chytil druhý dech a na Wildera, kterého zná ze společných sparingů si věří.

Deontay Wilder vs Robert Helenius