Plant vs Dirrell v eliminační bitvě!

Caleb Plant vs Anthony DirrellV eliminačním souboji super střední váhy se na dnešním galavečeru v Barclays centru utkají dva bývalý světový šampióni Caleb Plant a Anthony Dirrell!

15.10.2022 – Barclays Center, Brooklyn, USA
Super střední váha
Caleb Plant 🇺🇸🆚🇺🇸 Anthony Dirrell
Hlavní přenos: Fox PPV a PPV.com
Velká Británie FITE TV
Evropa: TVP Sport

Americká pětka a světová sedmička „Sweethands“ Caleb PLANT (21-1-0, 12 KO) a americká devítka a světová sedmadvacítka „The Dog“ Anthony DIRRELL (34-2-2, 25 KO) se utkají ve dvanáctikolové eliminační bitvě organizace WBC!

Vážení
Caleb Plant: 75,9 kg
Anthony Dirrell: 76,1 kg

Caleb Plant

Třicetiletý Caleb Plant se vrací mezi šestnáct provazů po ztrátě světového titulu organizace IBF. Ten měl v držení od roku 2019 až do loňského listopadu, kdy prohrál vyhrocenou sjednocující bitvu se Saulem Alvarezem, který jej ukončil v jedenáctém kole.

Anthony Dirrell

Na druhé straně sedmatřicetiletý veterán Anthony Dirrell měl v roce 2019 v držení světový titul organizace WBC, když porazil tureckého boxera Avni Yildirima. Nicméně o pás přišel ještě tentýž rok, když jej v devátém kole knockoutoval David Benavidez.

Caleb Plant vs Anthony Dirrell

Nyní se oba boxeři utkají v eliminačním souboji WBC a vítěz se tak znovu bude moci postavit k titulovému zápasu. Šampiónem je aktuálně mexický boxer Saul Alvarez, který drží všechny tituly v super střední váze. Canelo je naposledy obhájil 17. září, když jasně vybodoval ve třetím vzájemné duelu Gennady Golovkina.

Caleb Plant vs Anthony Dirrell

V ringu také uvidíme devětadvacetiletého neporaženého amerického boxera Garyho Antonia Russella (19-0-0, 12 KO), který změří síly v bantamové váze s bývalým světovým šampiónem organizace IBF Emmanuelem Rodriguezem (20-2-0, 13 KO) z Portorika. Netitulový duel je vypsán na 12 kol.

Do ringu se vrací také třicetiletý kubánský boxer těžké váhy Frank Sanchez (20-0-0, 13 KO) a o pět let starší Portoričan Carlos Negron (25-3-0, 20 KO). Ti se měli utkat již letos v lednu, ale Negron neprošel testem na Covid19 a musel se ze zápasu stáhnout. Na galavečeru v Hollywoodu jej tehdy nahradil rumunský boxer Christian Hammer, kterého Sanchez jasně vybodoval.

Deontay Wilder vs Robert Helenius

Hlavním duelem dnešního galavečera v Barclays centru je eliminační duel těžké váhy organizace WBC Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) vs Robert Helenius (31-3-0, 20 KO). Vítěz tohoto duelu se střetne s Andy Ruizem (35-2-0, 22 KO), který v prvním semifinálovém eliminačním duelu vybodoval Kubánce Luise Ortize (33-3-0, 28 KO).