Wilder už ví, proč prohrál s Parkerem!

Deontay Wilder vs Joseph ParkerBývalý šampión těžké váhy odhalil příčinu jeho prohry s Josephem Parkerem na galavečeru v Rijádu. Prý moc létal letadlem…

Osmatřicetiletý „The Bronze Bomber“ Deontay Wilder (43-3-1, 42 KO) držel světový titul WBC od roku 2015, kdy dokázal v Las Vegas vybodovat tehdejšího šampióna Bermane Stiverna (25-6-1, 21 KO). Titul následně desetkrát obhájil než jej v roce 2020 porazil v odvetě britský boxer Tyson Fury (34-0-1, 24 KO).

Rodák z Alabamy po první porážce kariéry řekl, že prohrál kvůli těžkému obleku, který měl při nástupu do ringu. „Než jsem vyrazil do ringu, tak jsem měl zen oblek na sobě v šatně takových 15 nebo 20 minut. Byl hrozně těžký a už od začátku zápasu mi nefungovaly nohy“. Přišel tehdy Wilder s kuriózním vysvětlením, kterému se snad smála celá boxerská komunita. V dalším zápase s Furym už těžký oblek neměl, ale stejně prohrál knockoutem v jedenáctém kole.

Loni v prosinci si připsal třetí porážku, když nepotvrdil roli favorita a překvapivě jasně prohrál na body v titulové bitvě s bývalým šampiónem WBO Josephem Parkerem (34-3-0, 23 KO). Nyní Wilder přišel opět se zajímavou výmluvou a dokonce řekl, že byl zápas nudný….

„Byl to nudný zápas a vlastně se mi nic nestalo. Druhý den jsem se vrátil k tréninku a pokračoval v další přípravě. Nebyl jsem v ringu skoro dva roky, za tu dobu jsem udělal jen jedno kolo a boxoval jsem s někým, kdo neustále bojoval. Měl jsem tři týdny na přípravu. Musel jsem tam letět 10 nebo 12 hodin. Během tohoto kempu jsem letěl dvakrát, což je přes 20 hodin na cestách. Parker měl výhodu, že už byl v Evropě a měli tak jen 2 nebo 3 hodiny na cestu. Nestěžuji si, ale vysvětluji, čím jsem si musel projít“. Prozradil Wilder.

Deontay Wilder vs Joseph Parker