Chochlíková jde bojovat o titul!

Monika Chochlíková vs SomratsameeSlovenský vulkán plánuje další explozi v thajském Bangkoku. Legendární stadión Rajadamnern bude příští měsíc dějištěm velkého titulového zápasu Moniky Chochlíkové!

Slovenská válečnice Monika Chochlíková tentokrát vycestuje do kolébky thajského boxu jako vyzývatelka. Na ikonickém stadiónu bude v sobotu 9. března čelit domácí úřadující šampiónce Somratsamee a ve hře bude oficiální pás stadionu, který má v v držení právě tato bojovnice.

I když má stadion Rajadamnern už téměř 80-letou historii, ženy zde mohou zápasit jen krátce. Organizátoři tak nejprve uspořádali turnaje žen, aby vytvořili relevantní žebříček. V závěru roku 2023 už přišel čas na první ženský titulový zápas a ten vyhrála obávaná Somratsamee, která se po jasné výhře nad  tureckou zápasnicí Sevgi stala úplně první ženskou šampiónkou Rajadamnernu.

Mimochodem, předtím Somratsamee ovládla také oba ročníky ženské Grand Prix a potvrdila status favoritky. Stále jen 21-letá Thajka je považována za obrovský talent tohoto sportu. Už má na svém kontě více než 50 profi zápasů s bilancí 45ti výher a 6ti porážek, připravuje ji trenér legendárního thajského bojovníka Saenchaia.

Monika Chochlíková

Na Rajadamnernu zatím nenašla přemožitelku a byla vyhlášena jako nejlepší thaiboxerka světa za uplynulý rok. Somratsamee teď čeká první titulová obhajoba proti Monice Chochlíkové. Slovenská hvězda má toho na Rajadamnernu odzápaseno méně, ale i ona zatím na stadionu rovněž nezaváhala. V předchozím roce Chochlíková zaznamenala přímo na stadionu skóre 3:0, k tomu přidala další vítězství na turnaji PML 7 v Trenčíně, který byl součástí série Road to Rajadamnern.

„Moc se těším na tento titulový zápas. Soupeřka je na stadiónu stále neporažená, takže pokud se mi ji podaří zdolat, bude to velká věc a navíc získám pás, to bude na tom celém největší masakr. Je to cíl, který jsem si vytyčila už dříve a proto s mým týmem tvrdě pracujeme na jeho naplnění. K přípravě přistupujeme zodpovědně, poctivě trénuji a myslím, že mám na to, abych ji porazila. Udělám pro to všechno!“ avizuje odhodlaná Chochlíková.

Největší kredit získala Chochlíková za prosincovou výhru v Thajsku. Pár hodin před Štědrým dnem porazila další místní naději Ngaoprajan a posunula se na první příčku v žebříčku. Organizátoři se následně rozhodli na nic nečekat a už za několik týdnů se utkají dvě aktuálně nejlepší bojovnice Rajadamnernu. Úřadující mistryně světa WMC, zlatá medailistka ze Světových her a držitelka několika dalších mezinárodních titulů, tak může přinést do Trenčína další prestižní pás. Přímý přenos bude zajišťovat streamovací platforma DAZN.

Monika Chochlíková vs Somratsamee